banner339
banner391
banner274

Huawei için sevindiren haber! Android yalan olabilir!

Huawei, yeni işletim sistemi HarmonyOS ile küllerinden yeninden doğuyor. Huawei'ye ambargo uygulayan Qualcomm bile HarmonyOS için çalışmalara başlamış.

Huawei için sevindiren haber! Android yalan olabilir!
banner353


Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Aydınpost'a abone olun

Aydınpost'a Google News'te abone olun

Huawei'ye uygulanan yasağın ardından, Çinli firma kendi işletim sistemini geliştirmek zorunda kalmıştı. Bu işletim sistemi başta pek ciddiye alınmamıştı. Ancak HarmonyOS 2.0 ile Huawei, Android'e büyük bir rakip olacağının sinyallerini verdi.

Şu an itibariyle HarmonyOS, Android ve iOS'un arkasındaki üçüncü en büyük mobil işletim sistemi konumunda. Test aşamasında olan HarmonyOS 2.0 önümüzdeki aylarda  Huawei’nin Mate 40, Mate 30, P40, Mate X2 ve diğer amiral gemisi serilerine gelecek.

HarmoyOS'in yükselişi görünüşe göre diğer firmaların da ilgisini çekmiş durumda. Diğer üreticilerin bu işletim sistemini kullanacağı ortaya çıkmıştı. Bu firmalar arasında Meizu gibi markaların yer alması dikkat çekmişti. Şimdi ise Huawei'ye ambargo uygulayan Qualcomm'dan atak geldi.

Sızıntıları ile ünlü @DCS'den gelen sızıntı, Huawei Mobile Servis'in Qualcomm'un platformunu benimsemeyi planladığını iddia ediyor. Qualcomm'un dikkatini çeken Huawei'nin mobil işletim sistemi HarmonyOS için yonga seti üreticisi atılımlar yapacak gibi görünüyor.Snapdragon yonga setleri ile HarmonyOS 2.0'ın uyum içerisinde çalışmasını sağlamak isteyen Qualcomm, ilerleyen dönemlerde Donald Trump'ın uygulattığı ambargoyu da yok sayabilir.

Şu sıralar ambargolardan dolayı TSMC'ye Kirin yonga seti ürettiremeyen ve telefonlarında da Snapdragon yonga seti kullanamayan Huawei, 2021'in sonuna doğru küllerinden yeniden doğacak gibi görünüyor.

Apple olma yolunda emin adımlar ile ilerleyen Huawei'nin ambargoların kalkması ile Çin'de kaybettiği pazar payını kısa sürede toplayacağını düşünüyoruz.
banner218

banner344

banner394

banner343

banner393

google-site-verification=XM_gwNkBaKM19LDHoKaTOmBzvkdlKwOdKMcUtov1R-k