banner141

Helvacı: Boynak suyu çalışmalarında son aşamaya gelindi

Söke Belediye Başkan Yardımcısı Enver Helvacı, Boynak suyunun ilçeye getirilmesi ile ilgili çalışmalarda son aşamaya gelindiğini bildirdi.

Helvacı: Boynak suyu çalışmalarında son aşamaya gelindi
banner152

Helvacı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, belediyenin 2012-2013 yıllarında en büyük yatırımlarından biri olacak Boynak suyunun Söke'ye getirilmesiyle ilgili ihale sürecinin başladığını belirtti.
Söke'nin en büyük sıkıntılarından birinin ''kaliteli ve damak tadına uygun içme suyu olmaması'' olduğunu ifade eden Helvacı, bu nedenden dolayı vatandaşların çeşmeden su içmediğini, içme suyu olarak damacana suyu kullandığını anlattı.
Bu sorunu çözmek adına Güllübahçe beldesi Boynak bölgesinde 3 adet içme suyu artezyeni sondajı yaptıklarını, buradan elde edilecek su ile Söke'nin ihtiyacını karşılayacaklarını kaydeden Helvacı, ''Boynak suyunun Söke'ye getirilmesi ile ilgili çalışmalarda son aşamaya gelindi. Boynak suyu ihale sürecine girdi. İhale ile ilgili tüm hazırlıklar bitmek üzere. Mart veya Nisan ayında ihaleye çıkacağız. Hedefimiz 2012 sonunda çeşmelerden bu suyun akması'' diye konuştu.  

Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2012, 17:47
banner94