banner158
banner218

Haziran toplantısı yapıldı

Aydın Belediye Meclisi'nin Haziran ayı 2. oturumu, belediye meclis salonunda yapıldı.

Haziran toplantısı yapıldı
banner216

Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu başkanlığında yapılan toplantıda görüşülen gündem maddelerinde aşağıdaki kararlar imza altına alındı.
Belediyeye ait gayrimenkullerin emlak beyan değerinin altında kalmamak üzere, Kıymet Takdir Komisyonunca yapılacak kıymet takdirine göre satılması, takası, devri veya kat karşılığı verilmesi Meclis İmar Komisyonu ve Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu raporları doğrultusunda oy birliği ile kabul edildi.
Aydın Belediyesi olarak 120 bin adet hisse ile ortağı bulunduğu Aydın Termal Turizm ve Jeotermal Sistemleri A.Ş"ye (AYTER) rüçhan hakkı olarak 120 bin adet hisse karşılığı 12 bin TL ile iştirakte bulunup bulunulmayacağı, bulunulacaksa bedelin ödenmesi hususu Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu raporu doğrultusunda oy birliği ile kabul edildi.
Muhtelif yerlerde bulunan büfelerin ihale süre bitim tarihinden itibaren kaldırılması ve yeniden ihaleye çıkılmaması meclis üyeleri tarafından görüşüldü. Aydın Belediyesi tarafından ihale yolu ile kiraya verilen taşınır vasfında olan; Otoban Kavşağı ile Forum Kavşağı (İzmir Bulvarı-Denizli Bulvarı), Valilik ile Otoban Kavşağı (Hükümet Bulvarı-Adnan Menderes Bulvarı-Muğla Bulvarı-533 Sk.), İsmet Sezgin Parkı ile Ulukent Kavşağı (Atatürk Bulvarı), Batı Gazi Bulvarı ile Hastane Caddesi (Kızılay Caddesi), Ulukent Kavşağı ile Kozdibi Meydanı (Tevfik Fikret Caddesi), Kozdibi Meydanı ile İstasyon Meydanı (Cumhuriyet Caddesi), Kozdibi Meydanı ile İzmir Bulvarı (Çine Bulvarı), Devlet Hastanesi Meydanı (Şifa Sokak), İstasyon Meydanı (İstiklal Caddesi)
arasında kalan büfelerin sözleşme süreleri sonunda kaldırılarak yeniden ihaleye çıkılmamasına Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu raporu doğrultusunda oy birliği ile karar verildi.
Yazılı önerge doğrultusunda gündeme alınan bina kapılarına gelişigüzel ve izinsiz olarak yapıştırılan reklam ve ilan amaçlı kağıtların denetim ve tanzimi ile ilgili hususunda; bu durumun bir nebze olsun telafi edilebilmesi adına gelir ücret tarifesinin 1-1 İlan Reklam Vergisi bölümünün 5. Fırkasındaki “İlan ve Reklam amacı ile dağıtılan broşür, katalog, duvar ve cep takvimleri, biblolar ve her biri için” 0,01 TL"lik rakamın yükseltilmesine Meclis Esnaf ve Pazaryeri Komisyonu raporu doğrultusunda oy birliği ile karar verildi. iha

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2010, 17:04