banner339
banner274

Hacı adayları uğurlandı

Söke’de kutsal topraklara gidecek olan 17 hacı adayı dualarla uğurlandı.

Hacı adayları uğurlandı
banner401
banner427

Diyanet İşleri aracılığı ile hac vazifesini yerine getirecek 4 hacı adayı sabah saatlerinde Söke"den ayrılırken, 17 hacı adayı da dün ikindi namazı sonrası Söke merkez camiinden törenle uğurlandı. Hacı adaylarını uğurlama törenine İlçe Müftüsü Mevlüt Haliloğlu"da katıldı.
Diyanet İşleri Başkanlığı aracılığı ile kutsal topraklara gitmek üzere Söke"den 21 hacı adayı yola çıkmış olurken; bundan sonraki süreçte 4 hacı adayı 2 Kasım, 4 hacı adayı da 20 Kasım"da kutsal topraklara gitmek üzere yola çıkacak. Söke"den Diyanet aracılığı ile toplam 29 kişi hacca gidecek. Kontenjanların ise henüz belli olmadığı öğrenildi.
Sökeli hacı adaylarının uğurlama töreninde hac ibadeti ile ilgili bilgiler veren İlçe Müftüsü Mevlüt Haliloğlu; “Hac ibadetinin tüm Müslümanların hayatında ayrı bir yeri vardır. Hacı adaylarımız küçük yaşlardan itibaren hayalini kurdukları kutsal topraklara gitmek için imkanlarını hazırlamak için çalışırlar. Hac zahmetli ve insanın ömründe bir kez yapacağı bir ibadettir. Hacı adaylarımız 5 vakit namazlarında yönlerini döndükleri Kabe"yi yakından görme imkanı bulacaklar. Hacı adaylarımıza, yakınlarına, gönlü Allah aşkı ile dolu tüm müminlere hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
Hacı adayları için dualar okunurken, uğurlama töreninde duygusal anlar da yaşandı.

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2009, 11:00
banner218