banner239
banner218

Google’dan bomba yenilik! Android 11 iOS gibi olacak!

Google’dan bomba yenilik! Android 11 iOS gibi olacak!


İşletim sistemi noktasında kullanıcılar iki farklı seçenek arasından beklentilerine göre tercihlerde bulunuyor. Daha stabil ve korunaklı bir telefon kullanmak isteyenler iOS alt yapılı modellere yönelirken, daha özgür olmak isteyenler Android işletim sistemine sahip olan akıllı telefonları tercih ediyor.

Android tabanlı telefon sahipleri Google Play üzerinden istedikleri uygulamaları indirebilirken, mağazada bulunmayan uygulamaları da rahat bir şekilde telefonlarına indirebiliyor. Ancak bu noktada da güvenlik anlamında çeşitli problemler ortaya çıkabiliyor.Ancak Android tabanlı akıllı telefon kullanıcılarının merakla beklediği Android 11 sürümü, çok sevdikleri özgürlüklerini ellerinden alabilir! Zira Google, söz konusu güncelleme ile birlikte APK dosyalarını indirme konusunu zorlaştırmayı hedefliyor. Yani bundan sonraki süreçte güncelleme ile birlikte Android 11 kullanıcıları da iOS kullanıcıları gibi daha korunaklı ama daha az hareket alanına sahip olacak. Geliştiriciler tarafından yapılan araştırmalar ile doğrulanan bu yeniliğin bir hata olduğu iddia edilse de Google durumun hiç de öyle olmadığını ifade ediyor.

Konu hakkında açıklama yapan Google, iddia edildiği gibi durumun bir hata olmadığını, hatta bunun sistemin bir parçası olduğunu ifade etti. Konuşulanlara göre ise şirketin temel amacı Apple benzeri bir sistem yaratmak ve Play Store’u ön plana çıkarmak. Hatta bunu gelecek güncellemelerde de görebiliriz ama kullanıcıların tepkisi ne olur bunu kestirmek gerçekten de güç.
banner230