banner116
banner92

Girişimcilik kursuna destek

TOBB Aydın Kadın Girişimciler Kurulu, İŞKUR ve Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) işbirliğiyle hazırlanan ''İşsizlere Girişimcilik Eğitimi'' adlı eğitim programına tanıtım desteği verecek.

Girişimcilik kursuna destek
banner94
banner26

İşsizlere Girişimcilik Eğitimi programının ülkedeki girişimci sayısını artırmak için uygulanan en önemli eğitim ve sermaye bulma programlarından birisi olduğunu ifade eden TOBB Aydın Kadın Girişimciler Kurulu Belgin İlker, programın Aydın"da uygulamaya başlamasının kendileri için umut olduğunu söyledi. Aydın"daki girişimci kadın sayısını artırmak için ellerinden geleni yapmakta olduklarına belirten İlker, “İŞKUR ile KOSGEB'in ortak çalışmaları kapsamında 'İşsizlere Girişimcilik Eğitimi' verilecek. Eğitim sonucunda işletme kuran girişimciler KOSGEB'in yeni girişimci desteğine başvuru hakkı kazanacak. Tüm iş sahibi olmak isteyenlere ulaşmak ise bizim hedefimiz olacaktır. Bu hedefe ulaşmak için Genç Girişimciler Kurulu"nun da desteği alınmıştır. Aydın KOSGEB Başkanımız Turgut Gözen ve İŞKUR Aydın İl Müdürü Zafer Alıcı Aydın ilinde ve ilçelerinde bu eğitim programının uygulanması için her türlü çalışmayı başlattıklarını söylemeleri bizi ayrıca sevindirmiştir” dedi.
Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerinin Eşkişehir, Bursa, Trabzon, Afyonkarahisar, Malatya, İstanbul ve Tekirdağ"da sürdürüldüğüne işaret eden İlker, aynı çalışmaların Aydın"da başlatılmasının da sevindirici bir gelişme olduğuna dikkat çekerek, “Eğitimden faydalanabilmek için İŞKUR'a kayıtlı işsiz olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, en az ilköğretim okulu mezunu ya da iş kurmak istenilen alanda geçerli bir sertifika ya da belgeye sahip olmak, kurumca düzenlenen girişimcilik eğitimine daha önce katılmamış olmak, eğitim programı boyunca iş fikri geliştirebilmek gerekmektedir. Girişimcilik eğitimi için oluşturulan gruplar en az 10, en fazla 25 kişiden oluşacak. Başvuruların İŞKUR Aydın İl Müdürlüğünce alındıktan sonra yapılacak değerlendirmeye göre gruplar oluşturulacak ve kursa yönlendirilmeleri sağlanacak. Uygulamalı girişimcilik eğitimini tamamlayarak, katılım belgesi alan katılımcılar, üretim sektöründe kendi işlerini kurmaları halinde, KOSGEB mevzuatı çerçevesinde "Yeni Girişimci Desteği"ne başvurma hakkı kazanacak.Hibe ve kredi programından yararlanabilecekler” şeklinde konuştu. iha

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2010, 14:55
banner118