banner158

Gezici tır Nazilli'de

Kızılay tarafından başlatılan kampanya nedeniyle Nazilli’ye gelen Kızılay Kan Bağışı Tırı 17-18 Haziran tarihleri arasında kan vermek isteyen vatandaşlara hizmet vermek için Atatürk Parkı önüne konuşlandırılırken, kampanyanın ilk gününde kan vermeye gelen

Gezici tır Nazilli'de
banner152

Kızılay Tırı"nın kurulmasını izleyen ve kan bağışında bulunacaklarla sohbet eden Nazilli Kaymakamı Caner Yıldız; “Günümüzde tıp ve teknoloji alanındaki tüm gelişmelere rağmen kan, kan bileşenleri ve kandan elde edilen ürünlerin yerine geçebilecek bir tedavi aracı bulunamadı. Kan, kaynağı insan olan ve elde edilmesi için başka alternatifi olmayan bir tedavi aracı olması nedeniyle kan bağışı da o oranda çok önemli. Biz"de Nazilli olarak diyoruz ki; "Haydi Nazilli, Kızılay"a Kan Ver, Hayat Kurtar"” şeklinde konuştu.
Kızılay Derneği Nazilli Şube Başkanı Muhsin Doğan da, “Kızılay olarak bizler de kan ihtiyacını karşılamak için çalışıyoruz. 18-65 yaş aralığında sağlıklı her insan, üç ayda bir kan bağışı yapabilir. Kan, bağışta bulunulduktan sonra insanlar tarafından tekrar üretilebilen, ihtiyacı olan kişilerin ise önemli bir yaşam kaynağıdır. Doğan, “Kızılay olarak amacımız, bu tür organizasyonlarla vatandaşlarımızı bilinçlendirmek, bağışlar ile gönüllü kan bağışçısı sayısını artırmak” dedi.

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2010, 19:01
banner94