banner313

Galiba TikTok'un sonu geliyor

Galiba TikTok'un sonu geliyor


Son günlerde teknoloji gündemini işgal eden Çin merkezli sosyal medya platformu TikTok'un başı şimdi de ABD'de dertte. Daha önce de farklı sorunlar yüzünden ABD ile arası açık olan uygulamanın başı bu sefer daha büyük bir sorunla ağıracak. ABD Başkanı Donald Trump'ın, TikTok'un ABD'de yasaklanması için bir kararname imzalayacağı açıklandı.

Trump, Florida eyaletine yaptığı ziyaret sonrası başkent Washington DC’ye dönüşte uçakta gazetecilere açıklamalarda bulundu. TikTok'a karşı alınacak önlemleri uzun süredir düşündüklerini vurgulayan Trump, "TikTok'u ABD'de yasaklayacağız." dedi.

Şu anda acil durum ekonomik yetkileri olduğunu vurgulayan Trump, TikTok'u yasaklamak için ya bu yetkilerini kullanacağını ya da bir başkanlık kararnamesi imzalayacağını vurguladı. Trump bu kararını cumartesi günü içinde bile resmileştirme ihtimali olduğunu söyledi.

TikTok ile ilgili olarak casusluk yaptığı ve telefonlardaki bilgileri çaldığı yönünde bazı iddialar bulunuyor. Geçtiğimiz günlerde iOS işletim sisteminin yeni sürümünde kullanılan bir özellik telefonda kopyalanan metinlerin TikTok ve benzeri yazılımlar tarafından ele geçirildiğini ortaya çıkarmıştı. 
banner218
google-site-verification=XM_gwNkBaKM19LDHoKaTOmBzvkdlKwOdKMcUtov1R-k