banner158

Galaxy A51 satışlarda Xiaomi Redmi modellerini solladı

Galaxy A51 satışlarda Xiaomi Redmi modellerini solladı
banner152


Samsung’un tasarımı, fiyatı ve teknik özellikleriyle geniş kitlelere ulaşan modeli Galaxy A51 rakipleri ile olan farkı açmış görünüyor. Ülkemizde de hayli popüler olan A51 yayınlanan son rapora göre toplam satışlarda Xiaomi Redmi 8 ve Redmi Note 8 gibi pek çok popüler modeli geride bırakmayı başardı.

Bilindiği üzere adet baz alındığında en çok satan telefonlar listesinin zirvesinde iPhone modelleri yer alıyor. 2020’nin ilk çeyreğinde de en çok satan akıllı telefon iPhone 11 oldu. Lakin iş Android kanadına geldiğinde tablo hayli değişiyor.

Malum Android işletim sistemi ile çalışan yüzlerce model var. Dolayısıyla Android tarafında telefonların öyle absürt satış rakamlarına ulaşmaları pek kolay değil. Peki mevcut düzende en çok satan Android modeli hangisi?

Strategy Analytics tarafından yayınlanan tabloya göre 2020’nin ilk çeyreğinde en çok satan modeli Galaxy A51 oldu. Üstelik A51, Xiaomi Redmi 8 ve Redmi Note 8 gibi modelleri de geride bırakmayı başardı. Dilerseniz bahse konu listeye aşağıdan göz atabilirsiniz.Görüldüğü üzere Galaxy A51 toplam Android pazarının yüzde 2.3’üne hükmediyor. Redmi 8’in payı ise yüzde 1.9.

Burada dikkat edilmesi gereken bir diğer model ise Galaxy S20+ diyebiliriz. Samsung’un amiral gemisi modeli yüzde 1.7 ile iyi bir başarı elde etmiş.

Dilerseniz Galaxy A51 inceleme videomuza göz atabilirsiniz.

Galaxy A51 ve Galaxy M31 karşılaştırma videomuza ise buradan ulaşabilirsiniz.