banner158

Feryatlar yürekleri dağladı!

Aydın şehit haberiyle sarsıldı. İki hafta sonra tezkereye gelecek olan Serkan Özpınar (21), dün akşam Ağrı'nın Doğubeyazıt kırsalında arazi arama tarama çalışmaları sırasında PKK ile girilen sıcak temas sonucu şehit oldu.

Feryatlar yürekleri dağladı!
banner152

Şehidin Germencik ilçesine bağlı Karaağaç köyü mateme büründü. Kaymakam Resul Çevik ve Aydın İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Uğur Özcan acı haberi aileye vermekte zorlandı. Baba Mehmet Özpınar (51) ile şehidin 14 yaşındaki kardeşi Serhan Özpınar olayı metanetle karşılayıp
"vatan sağolsun biz de hazırız" dediler. Bu arada şehit haberi üzerine köyün girişine ve şehidin evine Türk bayrakları asıldı. Operasyona çıkmadan iki gün önce çocuklarıyla görüşen Özpınar ailesi, iki hafta sonra tezkereye gelecek olan oğullarının acısını yüreğine bastı.
Anne Gülsüm Özpınar, PKK'ya lanet okuyarak "Hepsi kahrolsun. Ben çocuğumu güle oynaya göndermiştim. Serkan'ımı istiyorum" diye ağıtlar yaktı. Gülsüm Özpınar, albayrağa sarılı oğlunun tabutunu karşılamak istediğini belirterek kaymakamdan yardım istedi.
Torununu şehit veren babanne Ayşe Özpınar da, acı haber üzerine sinir krizleri geçirdi.

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2010, 12:36