banner158

Faizli hayata alıştırılıyoruz

Saadet Partisi (SP) Aydın İl Başkanı Ömer Özmen, geçim sıkıntısı nedeniyle çaresizlikten banka kredisi kullanan ailelerin kredileri ödeyemeyince perişan olduklarını belirtti.

Faizli hayata alıştırılıyoruz
banner152

Dünyada etkili olan ekonomik kriz nedeniyle insanların geçinmekte sıkıntı çekmeye başladığını savunan SP İl Başkanı Ömer Özmen, “Bankalar Eylül ayı ortalarında işletmelere verdikleri kredilerde temkinli ve cimri davranırken; normal vatandaşlara cazip faizle kredilerde yarışa girdiler. İşletme kredilerinde uygun gördüğü firmalara aylık yüzde 1, uygun görmedikleri firmalara ayda yüzde 1,5 faizle kredi veren bankalar; bayram kredisi, okul harcamaları ve eğitim kredi paketi, kış harcamaları kredi paketi gibi paketler ile halkımızı faizli yaşama alıştırmak için değişik yöntemler kullanmaya başladılar” dedi.
Bankaların kredi vererek insanları harcamaları artırmaları yönünde teşvik ettiğini ileri süren Ömer Özmen, “Çeşitli isim ve başlıklar ile süslenen kredi paketleriyle diyerek vatandaşlar bir nevi, zorla faizli sistemin tutkunu haline getiriliyor. Bu suretle vatandaş faizli sistemin bir parçası durumuna getiriliyor. Geçim sıkıntısı içindeki insanlar çaresizlikten bankalara koşuyor. Aldığı kredileri de ödeyemeyince aile faciaları ortaya çıkıyor” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2010, 14:57