banner339
banner274

Facebook'tan Manavgat güncellemesi

Facebook Manavgat'ta yaşanan yangın için güvenlik durumu kontrol özelliğini etkinleştirdi. İşte detaylar.

Facebook'tan Manavgat güncellemesi
banner401
banner427


Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Aydınpost'a abone olun

Aydınpost'a Google News'te abone olun

Manavgat'ta yaşanan yangın felaketi sonrası sosyal medya platformları içinde ilk adım Facebook'tan geldi. Platform yaptığı bir duyuru ile benzer felaketlerde kullandığı Güvenlik Durumu Kontrol özelliğini aktif hale getirdi. bu özellik sayesinde bu bölgede yaşayanlar durumlarının iyi olduğunu sosyal medya platformu aracılığı ile paylaşabilecekler. 

Teknolojioku haber merkezine yazılı bir açıklama gönderen Facebook, Türkiye'de hayata geçirilen yeni özellikle ilgili olarak aşağıdaki bilgileri paylaştı:

Facebook, 28 Temmuz'da Manavgat'ta başlayan ve birçok şehirde devam eden orman yangınlarının ardından bölgedeki topluluğun birbiriyle bağlantı kurmasını kolaylaştırmak amacıyla ‘Güvenlik Durumu Kontrolü’ özelliğini hayata geçirdi. Özellik sayesinde etkilenen bölgedeki kişiler, olayla ilgili paylaşımda bulunduğunda Güvenlik Durumu Kontrolü etkinleştirilecek. Güvenlik Durumu Kontrolü etkinleştirildiğinde, etkilenen bölgedeki kişiler Facebook'tan kendilerini güvende olarak işaretlemeleri için bir bildirim alabilecek. Buna ek olarak, Güvenlik Durumu Kontrolü bildirimine tıklayan kişiler, arkadaşlarının etkilenen bölgede olup olmadıklarını veya güvende olduklarını bildirip bildirmediklerini de görebilecek. Kullanıcılar Manavgat için etkinleştirilen Güvenlik Durumu Kontrolü özelliğini kullandıkça ve yangından etkilenen diğer bölgelerde de konuyla ilgili paylaşım yapmaya devam ettikçe, özellik diğer bölgeler için de etkin hale gelecek.

Siz de etkilenen bölgede güvende olduğunuzu bildirmek için Facebook'tan güvende olup olmadığınızı soran bir bildirim aldığınızda, Güvendeyim'e tıklayın.

Bir afet durumunda bir başkasının güvende olup olmadığını sormak için şu adımları izleyebilirsiniz:
banner218