banner158

FaceApp çılgınlığı yeniden başladı

Uzun bir süredir kullanımda olan yaşlandırma uygulaması FaceApp yeniden popüler oldu.

FaceApp çılgınlığı yeniden başladı
banner152


Uygulama üzerinden yaşlandırma, makyaj ve dış görünümü değiştirme uygulaması olan FaceApp yeniden popüler oldu. Aslında uzun bir süredir kullanımda olan uygulama yaptığı reklam atağı ve ünlülerin kullanmaya başlaması ile dünya çapında popüler oldu.

Aslında yeni bir uygulama olmayan FaceApp aylardır kullanımda olan ve binlerce kişinin indirip hem Android hem de iOS işletim sistemlerinde kullanılabilen uygulama, belli özellikleri ücretsiz olarak sunuyor. FaceApp'in ağırlıklı olarak yaşlandırma uygulaması olarak bilinmesinin sebebi ise bu özelliğinin ücretsiz sürümde yer alması. Daha fazla ayar ya da seçenek isteniyorsa belli bir ücret ödenmesi gereken uygulamayı birçok kişi ücretsiz bölümleriyle kullanıyor.Dünyada ve ülkemizde ünlülerin kullanmaya başladığı uygulamada yaşlandırma efektlerinden makyaj efektlerine, kadın ya da erkek gibi gösterme efektlerinden gençleştirmeye ve güldürme ya da kızgın göstermeye kadar birçok seçenek bulunuyor.

Aralarında Cem yılmaz, Şahan Gökbakar ve Can Bonomo gibi ünlülerin bile kullandığı uygulama şu an Türkiye'de de oldukça popüler. Ancak uygulama hakkında kişisel verileri topladığı ve bunları pazarlama faaliyetleri için kullandığına dair iddialar da bulunuyor.

Hem hem Android sürümü olan uygulama ücretsiz olarak kullanılabiliyor. Bazı özellikleri kullanmak için ücret ödemek gerekiyor.
Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2019, 06:31