banner339
banner313

Ethereum madenciliği 1 Nisan'ı bekliyor! Şaka değil gerçekten kıyamet kopacak!

Ethereum madenciliği için kritik gün yaklaşıyor. 1 Nisan'da madenciler kazan kaldıracaklar. Peki sonuç ne olacak? Merakla bekliyoruz.

Ethereum madenciliği 1 Nisan'ı bekliyor! Şaka değil gerçekten kıyamet kopacak!
banner328


Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Aydınpost'a abone olun

Aydınpost'a Google News'te abone olun

Ethereum madenciliği şu anda dünyada en çok tercih edilen madencilik türlerinin başında geliyor. Bitcoin ASIC makinalarla yapılmaya başladığından beri pek çok kişi Ethereum madenciliğine geçiş yaptı.

Fakat Ethereum'a gelecek olan yeni güncelleme ile işler tamamen değişecek. Bu güncelleme sonrasında madenciliğin büyük oranda bitmesi de söz konusu. İşte tam olarak bu yüzden Ethereum madencileri kazan kaldırıyorlar. 

Peki bu nasıl olacak? Cevap gayet basit. Ether kazıcıları 1 Nisan'da yüzde 51 saldırısına hazırlanıyorlar. Peki bu saldırı nasıl gerçekleşecek? Yüzde 51 saldırısı ne anlama geliyor? Daha önce hiç denendi mi? Eğer başarılı olursa ne olacak? Bu soruların tümünün yanıtını aşağıdaki videomuzda bulabilirsiniz.

Videoda da bahsettiğimiz üzere gerçekleşecek olan bu saldırı bazı taşların yerinden oynamasına sebep olabilir. Ethereum yetkilileri bu saldırı için gerekli tedbirleri aldıklarını belirtiyorlar. 

Belki de saldırı için gerekli olan yüzde 51'e ulaşılması engellenebilir. Yoksa saldırı için alınabilecek 2. bir tedbir bulunmuyor.

Olayı şirket yönetimi gibi düşünebiliriz. Yüzde 51'i elinde bulunduran kesim, ağı istediği gibi yönetebiliyor. Hatta madencilerin aktivitelerini bile engelleyebiliyor.

Hali hazırda en büyük 3 ETH havuzunun 2'si Ethereum güncellemesine sıcak bakmıyor. Bakalım 1 Nisan'daki bu saldırı sonrasında ETH üzerinde nasıl bir yol haritası belirlenecek.
banner218

banner344

banner343

google-site-verification=XM_gwNkBaKM19LDHoKaTOmBzvkdlKwOdKMcUtov1R-k