banner158

Esnaftan değerlendirme

Didim Esnaf ve Sanatkârlar Odası yönetimi, Temmuz ayı yönetim kurulu toplantısında esnafın durumunu görüştü.

Esnaftan değerlendirme
banner192

Oda binasında yapılan toplantıya Didim Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Yaşar Pektaşoğlu başkanlık etti. Toplantıda Bakkal ve Market sahiplerinin büyük marketleri açılış-kapanış saatlerine ayarlanmasına yönelik hazırladıkları imza dilekçesi ele alındı. Aylık gelir gider tablosunun onaylanmasının ardından, Gündemdeki maddeler ele alındı.
SGK"nın yer binası konusu ele alınırken konuyla ilgili yönetime bilgi veren Başkan Pektaşoğlu “Yerin imar durumu için belediyeden yazı bekliyoruz. Hem biz oda olarak hem de Bağ-kur yetkilileri imarı durumunu bekliyor. Bu karar alındıktan sonra SGK"nın inşaatı başlanacak” dedi.
Toplantıda ayrıca Bakkal ve Market sahiplerinin büyük marketleri açılış-kapanış saatlerine ayarlanmasına yönelik hazırladıkları imza dilekçesi ele alındı. Başkan Petaşoğlu, imza kampanyasına destek verdiğini fakat yasal olarak yapılacak fazla bir durumun olmadığını da söyleyerek, “Kaymakam Beyle bu konuda görüştük. Bu konuda yapılacak bir çalışma varsa yapılmasın için destek olacağını bildirdi. Belediyemizde bu tür bir çalışma içerisinde, önümüzdeki günlerde yine bir araya gelinerek konu ele alınacak” diye konuştu.
Toplantının sonunda Turizm Danışma biriminde kurulan komisyon için Esnaf Odasına adına yönetim kurulu üyesi Kazım Ezer"in asil, Cemal Karaarslan"ın ise yedek üye olarak katılması kararlaştırıldı.

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2010, 13:36
banner184