banner339
banner313

Eski telefonunuzdan İPhone 13'e verileriniz nasıl aktarılır?

İPhone 13 henüz yeni tanıtıldı ancak bu telefona sahip olanlar veya geçmeyi düşünen kullanıcılarımız için bir "Nasıl yapılır" makalesi ile karşınızdayız.

Eski telefonunuzdan İPhone 13'e verileriniz nasıl aktarılır?
banner448
banner451


Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Aydınpost'a abone olun

Aydınpost'a Google News'te abone olun

Yeni iPhone 13 serisi modellerinin yakın zamanda piyasaya sürülmesiyle birlikte, kesinlikle yeni bir kullanıcı geçişi dalgası yaşanacaktır. Yeni telefonlar oldukça çekici görünüyor, önceki nesle göre tonlarca yükseltme getiriyor.

Sadık Apple hayranları kesinlikle toplu halde iPhone 13'e akın edecektir hatta bazı Android kullanıcılarını bile baştan çıkarabileceği oldukça aşikar olan modele verilerinizi peki nasıl aktaracaksınız?

Ancak yeni bir telefona geçmek, zahmetli bir iş ve eski verilerinizi aktarmak bazı sorunlarını da beraberinde getiriyor. Kişilerinizi almak belki kolay olabilir, peki ya gerisi? Neyse ki, bununla başa çıkmanın her zaman bazı yolları var.

Yöntem 1: İOS'a taşı uygulamasını kullanma

Platformlar arasında geçiş yapmanın en kolay yollarından biri iOS'a taşı uygulamasını kullanmaktır. Google Play Store'da bulunan ücretsiz bir uygulamadır ve veri taşımada size yardımcı olacaktır. Kullanışlı ama aynı zamanda oldukça sınırlı imkanlara sahipsiniz. Çünkü yalnızca yeni bir telefona geçiş yapmak için kullanılabilir. Ayrıca WhatsApp sohbetleri, kaydedilmiş müzikleri veya zil sesleri gibi şeyler kapsanmadığı için verilerinizi tam olarak aktaramazsınız. Aktarım hızı da oldukça yavaş ve işleminizin her an kesintiye uğrama riskini olabilir. Ancak yinede bu işlem kolaydır ve sadece birkaç önemli adımı izlemeniz yeterli.Yöntem 2: Anytrans yazılım aracını kullanma

Veri aktarımını ele almanın daha kapsamlı ve ayrıntılı bir yolu var. AnyTrans, telefonlar ve çok daha fazlası arasında veri taşıma konusunda uzmanlaşmış güçlü bir yazılım aracıdır. Neredeyse tüm Android telefonlarda çalışır ve olası her veri kategorisini kapsar. WhatsApp sohbetlerinizi, müzik ve videolarınızı, belgelerinizi taşıyabileceksiniz ve hatta fotoğraflarınız bile ilgili albümlerde düzgün bir şekilde organize edilmiş durumda kalacak. Daha da önemlisi, hedef yeni bir iPhone cihazı olsa da çalışıyor, çünkü bu aktarım hiçbir veriyi silmez ve tekrarlayan içeriği otomatik olarak atlar.

1. AnyTransWindows veya Mac platformlarında başlatın ve her iki telefonunuzu da USB kablolarıyla bağlayın.

2. “Telefon Değiştirici” seçeneğini ve ardından “Telefondan iPhone'a” seçeneğini seçin.3. Aktarılmasını istediğiniz veri kategorilerini seçin.4. “İleri" düğmesine tıklayın ve sürecin bitmesini bekleyin.Yöntem 1: Apple hızlı başlangıç özelliğini kullanma

Yeni iPhone modelinizi kurarken, Apple Hızlı Başlangıç ​​özelliğini ve istemlerini her zaman kullanabilirsiniz. Yedeklemenizi mevcut iPhone veya iCloud'unuzdan kolayca geri de yüklemeniz mümkün. Bu özelliği yalnızca yeni bir iPhone kurulumu için kullanabiliyorsunuz, halihazırda çalışmakta olan bir iPhone'da bu uygulamayı maalesef kullanamıyorsunuz. Ayrıca satın alınmayan müzikleri aktaramıyorsunuz.Yöntem 2: Anytrans yazılım aracını kullanma

Platformlar arası aktarımda olduğu gibi, daha fazla seçeneğe ve kontrole sahip olmak için AnyTrans yazılım aracını kullanmayı da tercih edebilirsiniz. Hiçbir iPhone modeli sınırlaması olmaksızın kullanabileceğiniz uygulama ile, tam olarak neyi aktarmak isterseniz onu seçebileceksiniz. Hepsini tek bir tıklamayla da taşıyabilirsiniz. Yinelenen kişileriniz otomatik olarak atlanacak ve yazılım, WhatsApp sohbetlerini bir kişiden bir ileti dizisine ve çok daha fazlasına kadar birleştirerek düzenleyecektir. Bu uygulamayı kullanmak Android seçeneğinde olduğu gibi kolaydır.

1. AnyTransWindows veya Mac platformlarında başlatın ve her iki telefonunuzu da USB kablolarıyla bağlayın.2. “Telefon Değiştirici” seçeneğini ve ardından “Telefondan iPhone'a” seçeneğini seçin.3. Aktarılmasını istediğiniz veri kategorilerini seçin.4. "İleri" düğmesine tıklayın ve sürecin bitmesini bekleyin.

AnyTrans, veri aktarımı amacıyla yalnızca bir kerelik kullanılabilen bir araç değildir. Ayrıca çeşitli kategorilerde ayrıntılı bir iPhone yöneticisi olarak da hizmet vermektedir. Veri yedekleme, özel zil sesleri oluşturma, uygulamalarınızı yönetme ve yükseltme, ekran yansıtma ve çok daha fazlasını kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Bu nedenle, yalnızca saf veri aktarımından çok daha geniş bir kullanım yelpazesine sahip iPhone kullanıcıları için gerçekten bir İsviçre çakısı gibidir.

Yazımızın sonuna geldik. Umarım Nasıl Yapılır serimiz sizler için faydalı olmuştur. Ayrıca her hafta, sizlere tema serimiz ile yeni içerikler sunacağız. Yorumlarınızı belirtmeyi unutmayın.
banner218