banner4

Ertürk'ün 23 Nisan mesajı

AK Parti Aydın Milletvekili Ahmet Ertürk, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Ertürk'ün 23 Nisan mesajı
banner8

Türk milletinin Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 89. yılını kutlamanın mutluluğu ve kıvancı içerisinde olduğunu belirten Milletvekili Ahmet Ertürk, “Unutulmaz zaferler, kahramanlıklar ve başarı dolu şanlı tarihimiz, çocuğundan gencine ve yaşlısına kadar her vatandaşımızın gurur kaynağıdır. Bugünlerde de tarihimizin parlak başarılarından biri olan Türkiye Büyük Millet Meclisimizin açılışının yıldönümünde büyük bir coşku yaşıyoruz. Birinci Dünya Savaşının ardından yurdunun parçalanmak istenmesi üzerine ülkemiz, Gazi Mustafa Kemal önderliğinde tarihinin en büyük savaşlarından birini vermiş ve Türkiye Büyük Millet Meclisini kurmuştur. Kurulan Meclis aynı zamanda Kurtuluş Savaşını yönetmiş gazi bir Meclistir. Bu da bu topraklar üzerinde yaşayan her vatandaşımız için ayrı bir gurur kaynağıdır” dedi.
Herkesin en büyük amacının çocuklara gurur duyacakları bir Türkiye bırakmak olması gerektiğini savunan Ertürk, “Sahip olduğumuz bu değerlerin kıymetini bilerek, gücümüze inanarak, kendimize güvenerek, sorunlar karşısında yılmayarak, Cumhuriyetimizi bütün nitelikleri ile yaşatarak, bütünlüğümüzü koruyarak ülkemizi daha ileri noktalara hep birlikte ve beraberce taşıyacağız. Kurulduğu günden bugüne yüreğimizde yaşattığımız bu coşkunun, dünya çocuklarına, göz bebeğimiz çocuklarımıza, barış, kardeşlik ve mutluluk getirmesi dileklerimle, şahsınızda tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlar, başarılar dilerim” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2009, 10:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER