banner4

Erdem'e cevap gecikmedi

Aydınspor Yönetim Kurulu Başkanı Naci Yeşilyurt, vergi borçları konusunda önemli açıklamalarda bulunarak eski yöneticilerin alacaklarından vazgeçmeleri halinde kulübün önemli ölçüde rahatlayacağını savundu.

Erdem'e cevap gecikmedi
banner8

AYDINPOST ÖZEL- Başkan Yeşilyurt, “Vergi borçlarının taksitlendirilmesi gündeme geldiğinde yönetim kurulu toplantısında taksitlendirmeye gittiğimiz takdirde aylık 35
bin TL bir taksit ödenmesi söz konusuydu. Zaten daha öncede Tansel Önder'in zamanındaki 2001 veya 2002'de yaptıkları bir yanlıştan dolayı 250 bin TL maliyeden ceza gelmiş ve bu tarihten sonra vergiler ödenmemiştir. Taksitlendirmeye gidildiğinde başta Tansel Önder ve onun şoförüne 1 milyon TL ile ilk sıradan alacaklı duruma düşmesi de
değerlendirildiğinde biz Aydınspor'un iddaa ve diğer gelirlerinin bu kişiye
gitmesinden ve devlete gitmesini yeğleyerek taksitlendirme yapamadık. Zaten taksitlendirme yapılsaydı 35 bin TL'yi ilk ay ödeyemeyince yine zor durumda kalacaktık” dedi.
Yeşilyurt ayrıca, “Bu borcun ödenmesi için önümüze bir fırsat çıkmıştır. Başta Tansel Önder ve onun tarafından alacaklı hale gelen kişiler de olmak üzere şahsi alacaklı olan eski yöneticiler kulüpten alacaklarından vazgeçsinler bizde taksitlendirme için başvurma hakkımız varsa bulunalım. Bu krizin çözülmesi noktasında Tansel Önder'e ve yakınlarına borçlarından vazgeçmeye çağırıyoruz. Yaklaşık 250 kişi ayda 150 TL ödeme taaahüdünde bulunsalar devlete borcumuz kalmadığı gibi, Aydınspor'umuzun da önü açılır. Bir zorunluluk olarak bu açıklamayı yapmış bulunmaktayım” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2009, 12:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER