banner83

Eğitim kursu tekrarlandı

Aydın Ticaret Odası (AYTO) tarafından daha önce düzenlenen “Perakendecilik Eğitimi” kursu gelen talep üzerine tekrarlandı.

Eğitim kursu tekrarlandı
banner94
banner26

AYTO"nun üyelerine yönelik düzenlediği eğitim programları kapsamında; perakendeci işletmelerin genel sıkıntılarının tespiti, işletme sahibi olanların vizyonu ve üstlenmiş oldukları misyonun genel değerlendirilmesi ile ilgili analiz amacıyla ilki 8-9 Mar 2009 tarihlerinde gerçekleştirilen “Perakendecilik Eğitimi” kursu Meslek Komitesinden gelen talep üzerine yeniden düzenlendi. Eğitim programına AYTO"ya kayıtlı perakendeci firma sahipleri ve çalışanlarından oluşan 92 kişi katıldı.
AYTO üyesi işletmelerin yoğun ilgi gösterdiği ve KARGEM Kariyer Geliştirme Merkezi A.Ş. nin Perakende Eğitmeni Ahmet Özmen tarafından verilen eğitimlerde “Perakendecilik nedir, biz hangi perakendeciyiz, insan kaynakları uygulamaları, mağaza matematiği, ürün bilgisi, perakendecilikte yasal mevzuat, müşterimiz kim, müşteri davranışları, müşteri tipleri, çalışan motivasyonu, perakendecilik ve bilişim, görsel düzenleme, alan yönetimi, stok ve envanter yönetimi, kategori yönetimi, hijyen kuralları, kıyaslama, mağaza içi iletişim, çalışan müşteri diyalogları, satış ve sonrası destek, marka ve marka yönetimi ve rekabet” gibi konuları kapsayan eğitimler verildi.
Düzenlenen eğitim programı hakkında bilgiler veren AYTO Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Hakkı Dokuzlu, “Zincir mağazalar çalışanlarına benzer eğitimleri zaman zaman yapıyorlar. Ben zincir mağazaların şubesi olarak kayıtlı bulunan üyelerimizin yanında perakendeci diğer üyelerimizin bu eğitime önem vererek yüksek oranda katılımlarından dolayı memnunum. Etkinliklerimize, çalışmalarımıza üyelerimizin iştirak etmeleri bizlere moral veriyor, motive ediyor, teşvik ediyor. Üyelerimizin istekleri doğrultusunda eğitim programları sürecek” dedi.
Eğitim sonunda katılımcılar eğitimin düzenlenmesinden dolayı AYTO yönetimine teşekkür ederek, benzer eğitimlerin düzenlenmesinde yarar gördüklerini ifade ettiler.

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2009, 13:38

banner102