banner339
banner274

Dünya Sağlık Örgütü’nden korkutan açıklama!

banner362
Dünya Sağlık Örgütü’nden korkutan açıklama!
banner328


Koronavirüs pandemisi dur durak bilmiyor. Azalmasını beklediğimiz vaka sayılarında beklenen azalmaların olması şöyle dursun ikinci dalga seviyesine gelen artışlar, uzmanların da gözünü korkutuyor.

Bir dönem ortaya konan karantina uygulamaları sayesinde bir miktar sönen vaka sayıları yeni normalleşmeye geçen ülkeler ile birlikte adeta yeniden patlama yaptı. Dünya Sağlık Örgütü tarafından açıklanan günlük enfekte sayıları da bunu doğrular nitelikte. Buna göre günlük vaka sayılarında yeni rekorlar kırılıyor. Bu da insanların virüs ile mücadelesinde direncini kırıyor.Yeni normalleşme sonrası hemen her ülkede vaka sayılarında ciddi artışlar yaşandı. Bu artışlar sonrası kimi devletler sıkı tedbirlere geri dönmeyi düşünürken kimileri yeni normale uyum sağlamaya çalışıyor.

Her gün dünyada görülen vaka sayısını açıklayan Dünya Sağlık Örgütü de günlük koronavirüs tablosunu herkese açık bir şekilde yayınladı. Buna göre tüm ülkelerde görülen günlük vaka sayısı 212 bin kişi ile yeni bir rekora daha imza attı. Bir önceki gün ortaya çıkan enfekte hasta sayısı ise 189 bin civarındaydı.

Koronavirüs tablosunda günlük enfekte sayısı anlamında başı ABD çekiyor. Son 24 saat içerisinde 53 bin kişinin daha virüse yakalandığını açıklayan ülkede problem gittikçe büyüyor. Günlük en çok vakanın görüldüğü ikinci ülke konumunda ise Hindistan geliyor. Nüfusu ile dikkat çeken ülke, 22 bin kişi ile ABD'nin hemen ardında yer alıyor. Üçüncü sırada ise günlük 6 bini geçkin yeni vaka ile Brezilya bulunuyor. 
banner218

banner344

banner343

google-site-verification=XM_gwNkBaKM19LDHoKaTOmBzvkdlKwOdKMcUtov1R-k