banner158

Diyarbakır ve Mardin'e gezi

Nazilli Memur İşçi ve Mühendisler Derneği (NAMİMDER) üyeleri, medeniyet ve dinlerin buluştuğu taşların konuştuğu Diyarbakır ve Mardin’i gezdiler.

Diyarbakır ve Mardin'e gezi
banner152

Dernek yönetim kurulu üyesi Mahir Nalbantoğlu dernek üyeleri ile birlikte Diyarbakır ve Mardin"in tarihi ve turistik yerleriyle beraber doğal güzelliklerini tanıma fırsatı bulduklarını, gezi boyunca Diyarbakır"da Ulu Cami, Dört Ayaklı Minare, Kasımiye Medresesi, Cahit Sıtkı Tarancı"nın müze olan evi, Ongöz köprüsü ve Diyarbakır Kalesini gezerken Diyarbakır"da meftun bulunan 27 Sahabe mezarını ziyaret edildiğini, Eğil"de Kral mezarlarını gezdiklerini ve Kuran"da adı geçen Hz. Elyasa (As) ve Hz. Zülküf (As) kabirleri ziyaret ettiklerini belirtti.
Gezilerinin bir gününü Mardin"e ayırdıklarını ve buradaki tarihi ve doğal güzellikleri görme fırsatı buldular. Artuklu Kervansarayı, Dayrul Zafaran Kilisesi, Hatuniyye Medresesinde Peygamberimizin(sav) ayak izi ve tarihi birçok eseri gezerken Sultan Şehmuz türbesi ve peygamber Efendimiz"in (sav) postası olan Abdullah Bin Enes el Cüheyni hazretlerinin türbeleri ziyaret edildi. Geziden oldukça memnun olan üyeler moral motivasyon olarak yenilendiklerini gezilerinin artarak devam edeceğini ifade etti.
Mahir Nalbantoğlu ayrıca Diyarbakır ve Mardin"in tarihi ve doğal güzellikleri açısından gezilip görülmesi gereken bir yer olduğunu herkese gitmeyi tavsiye ettiklerini belirtti. iha

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2010, 19:37