banner313

Dikkat Netflix aboneliğiniz iptal edilebilir!

Dikkat Netflix aboneliğiniz iptal edilebilir!
banner296


Tüm dünyanın koronavirüs pandemisi ile mücadele ettiği şu günlerde değeri en çok artan şirketlerden birisi de Netflix oldu. Evlerine kapanan insanlar keyifli vakit geçirmenin yolunu Netflix’te buldu. Mevcut süreçte abone sayısını 182 milyonun üzerine çıkaran Netflix geçtiğimiz gün ilginç bir karara imza attı.

Alınan karar bağlamında hesabını aktif olarak kullanmayanların aboneliklerinin otomatik olarak iptal edileceği belirtildi. 1 sene boyunca hesabına 1 kere bile giriş yapmamış olan kişiye aboneliğe devam edip etmeyeceğine yönelik bir mail gönderilecek. Bu mail’e yanıt gelmemesi halinde abonelik otomatik olarak sonlandırılacak.Böylece Netflix’i aktif olarak kullanmayan abonelerin boşuna fatura ödemelerinin de önüne geçilecek. Yani burada tamamen kullanıcıları düşünen bir sistem söz konusu. Netflix, açık bir şekilde bana boş yere para ödemeyin diyor. Açıkçası bu çok da alışık olmadığımız bir durum.

Netflix’ten yapılan açıklamada mevcut durumda bu tarz abonelerin sistemde yüzde 1 paya sahip olduğu belirtildi. Yani neredeyse 2 milyona yakın kullanıcı Netflix’i hiç kullanmadığı halde boşuna para ödüyor. Neresinden bakarsanız bakın bu büyük bir meblağ yapar.

Netflix bu paradan kullanıcıların çıkarlarını düşünerek vazgeçiyor. Gerçekten de takdir edilesi bir davranış. Eğer siz de son 1 yıl içerisinde Netflix hesabınıza giriş yapmadıysanız aboneliğinizin iptal edilmemesi için en kısa süre içerisinde giriş yapmalısınız.
banner218
google-site-verification=XM_gwNkBaKM19LDHoKaTOmBzvkdlKwOdKMcUtov1R-k