banner339
banner313

Didim'de kutlamalar

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 86. yıldönümü tüm ülke genelinde olduğun gibi Didim’de de törenlerle kutlandı.

Didim'de kutlamalar
banner475

Didim"deki törenlerin adresi Didim Şehir Stadı olurken, havanın güzel olması sebebiyle törenlere yoğun katılım oldu. Törene Kaymakam Ali Katırcı, Garnizon Komutanı Deniz Yarbay Ayhan Binay, Belediye Başkanı Mümin Kamacı, Cumhuriyet Başsavcısı Sacit Akdağ, İlçe Emniyet Müdürü Sunay Öztürk, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Şener Mavzer, kamu kurum ve kuruluşların Amirleri, siyasi parti ve sivil toplum örgütü temsilcileri, öğrenciler ve binlerce vatandaş katıldıç
Şehir stadındaki törenler Kaymakamı Katırcı, Başkan Kamacı ve Garnizon Komutanı Binay"ın halkın ve öğrencilerin bayramını kutlamasıyla başladı. Törenlere saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı"nın okunmasıyla devam edildi.
Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Kaymakam Katırcı, “Ulu Önder Gazi M. Kemal Atatürk önderliğinde yapılan Kurtuluş savaşı destanını ve Cumhuriyetin Kuruluşunun büyük bir coşkuyla kutluyoruz. Bu zafer milletimizin tarihi ve destansı mücadelesiyle yapılmıştır. Ülkemiz bu destanıyla kendisinden sonra bağımsızlığa ulaşan bir çok millete örnek olmuştur. Atalarımız bize geleceğe güvenle bakan bir Cumhuriyet bırakmıştır. Cumhuriyet tarihimin en kapsamlı çağdaşlık hareketidir. Cumhuriyet ile yönetilen ülkemiz büyük bir ülke konumuna gelmiştir. Ülkemiz 86 yılda başta demokrasi, insan hakları, eğitim, sağlık ve ulaştırma olmak üzere bir çok alanda büyük başarı elde etmiştir. Cumhuriyetin 100 yılına yaklaşırken hedefimiz muasır medeniyet seviyesine yükselmektir” dedi.
Şiirler ve halk oyunları gösterilerinin ardından törenlerde düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Didim"deki törenler resmi geçit töreni ile sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2009, 14:04
banner218