banner141

Didim CHP'den kınama

CHP Didim İlçe Başkanı Mustafa Bekar, İskenderun’da yaşanan terör saldırısını ve İsrail’in yardım gemilerine yönelik yaptığı operasyonu kınadı.

Didim CHP'den kınama
banner152

İskenderun"daki terör saldırısında 6 şehit askerin şehit edildiğini hatırlatan Mustafa Bekar, “Teröre kurban verdiğimiz binlerce vatan evladına yenileri eklendi. 2000"li yılların başında durma noktasına gelen terör olaylarının, AKP iktidarının sekter, tutarsız ve teröre, bölücülüğe prim veren siyaset anlayışı, toplumda ayrışmaları körükleyici politikaları sebebiyle yeniden ulusumuzun üstüne bir karabasan gibi çöktüğünü görüyoruz. Artık haber bültenlerinde ve yayın organlarında, her gün bir ya da daha çok şehit haberinin yer alması, ne acıdır ki toplumumuz tarafından kanıksanır oldu. Bu kabul edilemez duruma asla teslim olmayacağımızı bir kez daha yineliyor, PKK terörünü ve ona çanak tutan tüm siyasi anlayışları lanetliyoruz. Şehitlerimize rahmet tüm ulusumuza başsağlığı diliyoruz” dedi.
İsrail"in Gazze"ye insani yardım taşıyan gemilere yaptığı saldırıyı da devlet terörü olarak nitelendiren Bekar, “Bilindiği gibi bir diğer güncel terör eylemi de Akdeniz"de yaşanmış ve Gazze"ye yardım götüren gemiler, İsrail askerlerinin uyguladığı devlet terörüne maruz kalmıştır. Tarihin en büyük soykırımını yaşamış bir ulusun, aynı insanlık dışı, onur kırıcı muameleyi, bugünün dünyasında bir başka halka reva görmesi akıl alır bir durum değildir. Gazze"de bir milyon Filistinli"yi açlığa, yoksulluğa ve ölüme mahkum eden anlayış, Filistin"e uzanmak isteyen barış elini de engellemek için teröre başvurmaktan çekinmeyeceğini ortaya koymuştur. Gazze"ye insani yardım götüren uluslararası sivil toplum kuruluşlarına İsrail tarafından yapılan bu silahlı saldırıyı kabul etmek mümkün değildir. Bu insanlık dışı saldırının gerekçesi ne olursa olsun mazur gösterilemez” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2010, 11:06
banner94