banner218

Didim Belediye Meclisi toplandı

Didim Belediye Meclisi’nin Şubat ayı olağan meclis toplantısı Didim Belediye Başkanı Mümin Kamacı başkanlığında gerçekleştirildi.

Didim Belediye Meclisi toplandı

Bugün saat 14:00’de Belediye Meclis toplantı salonunda yapılan meclis toplantısına CHP Grubu’ndan Ercan Atasoy katılmadı. Toplantıyı AK Parti Didim İlçe Başkanı Hilmi Yıldırım, AK Parti Didim Kadın Kolları Başkanı Ayşegül Bayar, AK Parti Didim Gençlik Kolları Başkanı Vedat Yamaç ve Eski Belediye Meclis Üyesi Osman Coşkun’da izledi. Toplantı öncesinde AK Parti Grubu Meclis Gündemine yazılı 2 önerge sundu. Önergelerden biri kabul edilmezken diğeri meclis gündemine alındı. Ayrıca Vergi Dairesi Müdürlüğünün talebi ile Aydın Anıtlar Kurulunca Sit alanı ilan edilen yerlerle ilgili bilgi verilmesi konusu da gündeme dahil edildi.
Gündemin ilk maddesinde 2012 Yılı Zabıta ve İtfaiye personeli fazla çalışma ücretleri görüşüldü. Konuyla ilgili bilgiler veren Didim Belediyesi Muhasebe Müdürü Kemal Beleci fazla çalışma ücretinin aylık maktu tutarının brüt 198 TL olduğunu gelir ve damga vergisi kesildiğinde tutarın 165 TL’ye düştüğünü söyledi. Geçen yıl ki tutarın 155 TL olduğunu belirten Beleci tutarın bu yıl 165 TL olacağını belirtti. Belirlenen ücret oy birliğiyle kabul edildi. Gündemin ikinci maddesinde ise Sözleşmeli personelin ek tazminat oranlarının belirlendi. Ek ödemelerin Bakanlar Kurulu kararıyla belirlendiğini belirten Didim Belediyesi Muhasebe Müdürü Kemal Beleci 15 sözleşmeli personele maaşlarının dışında bu tutarın ödeneceğini ve vasıflarına göre kat sayılarının farklı olacağını belirtti. Belirlenen tutarlar oy birliğiyle kabul edildi. Gündemin üçüncü maddesinden ise Bahriye Kır’ın vekili Mekin Subaşı’nın 29.12.2011 tarih ve 21952 kayıt nolu dilekçesinin görüşüldü. Maddeyle ilgili İmar İşleri Müdürü Seda Yüksel bilgiler verdi ve ardından komisyon raporu okundu. İmar Komisyonu raporu doğrultusunda dilekçe oy birliğiyle kabul edildi. Gündemin dördüncü maddesinde ise NOĞA Planlama Proje Müşavirlik İnşaat Kitap Kırtasiye San. Tic. Ltd. Şti.’ nin 16.01.2012 tarih ve 557 kayıt nolu dilekçesinin görüşüldü. Dilekçeyle ilgili İmar Komisyonu raporu okundu ve madde oy birliğiyle kabul edildi.
Gündemde ayrıca Didim Vergi Dairesi Müdürlüğünün talebi de ele alınırken talepte Didim Belediyesi adına satış temsilcisi istendiği belirtilirken belediye adına Satış temsilciliğine Belediye Başkan Yardımcısı ve Meclis Üyesi Ahmet Karaoğlu oy birliğiyle seçildi.
“AK PARTİ’DEN İKİ AYRI ÖNERGE”
AK Parti Belediye Meclis Üyeleri tarafından verilen ilk önergede Belediye Meclis Toplantısı ve gündemin içeriğiyle ilgili olurken verilen ilk önergede “Belediye Meclis Gündeminin meclis üyelerine toplantıya 3 gün kala yerine daha önceki günlerde verilmesi, İmar Komisyon raporlarının toplantı öncesinde kendilerine iletilmesi ve Meclis toplantılarının yazılı ve görsel şekilde kayıt altına alınmasını” hususlarını dile getirirken önergeyle ilgili konuşan Başkan Kamacı verilen önergenin gündeme alınmasını gerek olmadığını belirterek “İstenilen gündem ve raporlar kendilerine önceden verilebilir. Kamera kaydıyla da toplantılar kayıt altına alınabilir bu sorun olmaz.”diye konuştu.
“KADIN SIĞINMA EVİ KURULMASI KONUSU”
AK Parti grubu tarafından verilen gündeme alınan diğer konu ise Didim’e Kadın Sığınma Evi’nin kurulması konusu oldu. Verilen önerge Başkan Kamacı tarafından meclis üyelerine okundu. AK Partili Belediye Meclis Üyesi Atilla Milor Nüfusu 50 Bini aşan ilçelerde kadın sığınma evinin kurulmasının gerekliliğine dikkat çekerken “Türkiye’de nüfusu 50 bini geçen 295 ilçeden sadece 25’inde bu evler var. Didim’de bu tür çalışma yapması Didim adına önemli olacaktır.”dedi.
Belediye Başkanı Mümin Kamacı Kadın Sığınma evinin kurulması konusunda bir komisyon kurulması ve komisyonda Kadın Belediye Meclis Üyelerinin görev alması önerisini dile getirdi. Öneri oy biriliğiyle kabul edilirken Komisyona CHP’den Şehriban Karakış ve Özlem Girgin AKP’den ise Figen Cevrem Gürsoy seçildi.

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2012, 16:55