banner339
banner313

Cumhuriyet'in 86. yılı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 86’ıncı yıl dönümü yurt genelinde olduğu gibi Aydın’ın Nazilli ilçesinde törenlerle kutlandı.

Cumhuriyet'in 86. yılı
banner475

Nazilli"de Kaymakam Caner Yıldız"ın kaymakamlık makamında tebrikleri kabulü ile başlayan törenler, daha sonra halkında katılımı ile Nazilli Şehir Stadyum'unda devam etti. Buradaki törenler Nazilli Kaymakamı Caner Yıldız, Belediye Başkanı Haluk Alıcık ve İlçe Garnizon Komutanı Albay Hüseyin Ulukaraağaç"ın öğrencilerin ve halkın bayramını kutlaması, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı"nın okunmasıyla başladı.
Törende konuşan İlçe Kaymakamı Yıldız, “Bugün tarihi şan ve şereflerle dolu tarih sahnesine çıktığı günden beri kahramanlıkları destanlaşarak dilden dile aktarılan bir milletin, işgale uğramış vatan topraklarını aziz kanlarıyla sulayarak yeniden var oluşunun, Türk milletinin en büyük günü olan Cumhuriyetimizin 86. Yıldönümünü kutlamanın gurur ve heyecanı içindeyiz” dedi.
Yapılan konuşmaların ardından şiirler okundu ve halk oyunları gösterileri sunuldu. Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Nazilli Kaymakamlığı"nın düzenlediği Bilek Güreşi Turnuvası"nın finalleri yapıldı. Finallerde dereceye girenler ve Nazilli Belediyesi"nin düzenlediği Cumhuriyet Kupası Futbol Turnuvasında dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi.
Törende stadyumu dolduran binlerce vatandaş ellerindeki bayraklar ile geçit töreni boyunca Nazilli Polis Okulu Öğrencilerini ve öğrencileri alkışladı. Nazilli"deki Cumhuriyet Bayramı kutlamaları resmigeçit töreni ile sona erdi. / iha

Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2009, 14:00
banner218