banner4

Çiftçi borçlarında erteleme

Didim Ziraat Odası Başkanı Ahmet Çetin, yaşanan sel baskınlarından zarar gören üreticilerin Ziraat Bankası ile Tarım Kredi Kooperatiflerine olan borcunun 1 yıl süre ile ertelendiğini açıkladı.

Çiftçi borçlarında erteleme
banner26

Başkan Ahmet Çetin kararın Bakanlar Kurulu kararı ile alındığını söyleyerek, “Selden zarar gören 17 ilin içerisinde ilçemiz Aydın"da yer aldı. Buna göre sel afeti sebebiyle ekilişleri, ürünleri, hayvan varlıkları veya seraları yüzde 30 ve üzerinde zarar gören ve bu durumu il veya ilçe hasar tespit komisyonlarınca belirlenen üreticilerin borçları ertelenecektir. Bu üreticilerin Ziraat Bankası ile Tarım Kredi Kooperatifine olan borçları 1 yıl ertelenecek ve ertelemeden dolayı yüzde 7 oranında faiz alınacak. Bu durumdan etkilenen üreticileri borçlarını erteleyebilmesi için 1 ay içerisinde Ziraat Bankası şubelerine ve Tarım Kredi Kooperatiflerine başvuracaklar” dedi.
Didim"de ise Balat, Batıköy ve Akyeniköy"de bu durumdan yararlanabilecek çiftçilerin olduğunu dile getiren Çetin, “Bu borçları ödenmesinin ertelenmesi çiftçimiz açısında olumlu olacağını düşünüyorum” diye konuştu. iha

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2010, 22:17

banner74

banner73