banner158

CHP mitinginde olaylar

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Aydın mitinginde Söke Belediye Başkanı Necdet Özekmekçi soyuldu. Olayla ilgili 1 şüpheli, partililer tarafından darp edildi.

CHP mitinginde olaylar
banner192

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun otobüsünün alana gelişi sırasında partililer arasında bilinmeyen bir nedenle kavga çıktı. Kemal Kılıçdaroğlu, beraberindeki belediye başkanları ve milletvekilleri otobüsten inmek için kavganın bitmesini beklediler. Güvenlik güçleri ve bazı partililerin araya girmesi ile kavga sona erdirildi.
Bu arada, mitingde Aydın halkına seslenen Kemal Kılıçdaroğlu'nun konuşması bittikten sonra kürsüye alınan Muteber Karadağ isimli bir kadın, gözyaşları içerisinde Kılıçdaroğlu'na bir şeyler anlatıp yardım istedi. Karadağ, "Bankacılar benim evimi aldılar. Kriz yüzünden ben bu hale geldim. Üç tane oğlum var, evli barklı; hepsi de ortada kaldı. Eşim Ali Hasan Karadağ Mayıs'ın 3'ünde gururlu bir şekilde borçları nedeniyle kendisini 5. kattan attı. Ben dünyada 600 milyon emekli maaşı ile kaldım. Kriz nedeniyle
bu hale geldik" diye konuştu. Muteber Karadağ "Kemal Bey size borçlarınız konusunda yardımcı olacak mı" sorusuna "Aydın'dakilerin yardımcı olacağını ve bana bilgi vereceklerini söylediler" diye cevapladı.

"BELEDİYE BAŞKANI ÖZEKMEKÇİ SOYULDU"
Mitingin bitmesi ile birlikte sahnenin arka tarafından yaşanan yoğunluğu fırsat bilen yankesiciler, CHP'li Söke Belediye Başkanı Necdet Özekmekci'nin cüzdanını çaldılar. Ceplerinin boşaltıldığını fark eden Necdet Özekmekçi'nin 'Hırsız var' uyarısı üzerine partililer şüpheli gördükleri birini tutup tartaklamaya başladılar. Polisin ve partililerin araya girmesi ile şüpheli şahıs, öfkeli kalabalığın arasından alınıp götürüldü. Bir banka şubesine alınan şahsın üzerinin arandığı ancak, şahsın üzerinde
başkasına ait cüzdan çıkmadığı öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2010, 12:38
banner184