banner313

CHP'de Gürbilek yeniden aday

Kongre sürecine giren CHP Kuşadası İlçe Teşkilatı’nda önceki gün adaylığını açıklayan Ömer Günel’in ardından mevcut İlçe Başkanı Mehmet Gürbilek de yarışa dahil oldu.

CHP'de Gürbilek yeniden aday
banner296

Yaklaşık 700 partilinin katıldığı etkinlikte bir konuşma yapan CHP’li Belediye Başkanı M. Esat Altungün, yaptığı konuşma ile Mehbetk Gürbilek’e desteğini açıkladı. 6 Şubat pazartesi günü başlayacak delege seçimleri öncesinde büyük bir coşku içerisinde gerçekleşen adaylık açıklamasında konuşan CHP İlçe Başkanı Mehmet Gürbilek, yeniden aday olma nedenlerini anlattığı konuşmasında “Partimizin öncelikli ilkelerini korumak ve savunmak zorundayız” dedi. Kendi siyasi emelleri için CHP’nin iç işlerine dışarıdan müdahale edenler bulunduğunu vurgulayan Mehmet Gürbilek, yerel seçim ile kıyaslandığında son genel seçimlerde CHP’nin oyunun arttığını ve yüzde 55 oy alındığının altını çizerek, “İlçe seçimi öncesi yapılan spekülasyonların aksine oyumuz önemli oranda artmıştır. Parti olarak iktidarda olduğumuz yerel yönetim ile eş güdümlü çalışmak ve başarılı çalışmalarına destek vermek görevimizdir. Kentimizde yürütülen sosyal belediyecilik uygulamaları halkımızın umudu ve mutluluğu olurken, bazı siyasi ihtiras sahiplerinin hedefi haline gelmiştir. Sizleri örgütümüzü seçimlere taşıyacak kadroların içerisinde yer almaya çağırıyorum. Har türlü engelleri aşarak, partimizi yeniden yerel iktidara taşımak konusunda kararlıyız. Hepimiz biriz ve örgüt için varız. Bu bilinçle yeniden aday oldum” dedi.
Daha sonra konuşan Kuşadası’nın CHP’li Belediye Başkanı M. Esat Altungün de, yaptığı konuşmada Mehmet Gürbilek’e destek verdiğini açıkladı. Belediye başkanı olarak seçimleri karşıdan izlemek istediğini, ancak dışarıdan partinin içine uzanan bazı ellerin parti içi demokrasiye müdahale etmeye çalıştığını kaydeden Başkan Altungün şöyle konuştu: “İşin özünde belediye başkanı olarak seçimleri izlemem gerekirdi. Partimi seviyorum, sizleri seviyorum. Ama partimizi karıştırmak için dışarıdan uzanan eller var. Bu nedenle müdahale etme gereği duydum. İnanıyorum ki partililerimiz dışarıdan müdahalelere izin vermeyecektir. Partimizin içine uzanan o elleri kıracağınızdan şüphem yok. Bu yüzden mevcut ilçe başkanımız Mehmet Gürbilek’e açık destek verdiğimi açıklıyorum”
Mevcut İlçe Başkanı Mehmet Gürbilek’in bayram havasında geçen adaylık açıklamasından sonra, parti binası önünde toplanan CHP’liler sessizce dağıldılar.

10.20120205090251.jpg

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2012, 07:56
banner218
google-site-verification=XM_gwNkBaKM19LDHoKaTOmBzvkdlKwOdKMcUtov1R-k