banner4

Çerçioğlu talimat verdi!

Aydın Belediyesi tarafından Pınarbaşı-Aytepe arasındaki ulaşımı sağlayacak olan teleferik ile ilgili polemikler devam ediyor.

Çerçioğlu talimat verdi!
banner26

Seçimlere bir ay kala açılan ve seçime kadar ücretsiz hizmet veren hobi amaçlı teleferik seferleri, Aydın Belediyesi"nin yeni Başkanı Özlem Çerçioğlu"nun talimatı ile iptal edildi. Şu andaki seferlerin deneme seferi olduğu yönünde bilgi aldıklarını ve sistemi kullanan görevlilerin de ehliyetsiz olduğunu kaydeden Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu “İnsan canı ile deneme olmaz. Her şey kuralına uygun oluncaya kadar seferleri iptal ettik” dedi.
Aydın"da seçimlere bir ay kala açılan ve 1 milyon 100 bin TL"ye mal olan Pınarbaşı-Aytepe arasında ulaşım hizmeti veren teleferikle ilgili sorunlar bir türlü bitmek bilmiyor. Teleferiği yapan STM Sistem Teleferik Firması alacağını alamadığı gerekçesi ile Aydın Belediyesi"nden şikayetçi olurken, 29 Mart yerel seçimleri öncesi de adaylar 1 milyon 100 bin TL değerindeki teleferik için "israf ve gereksiz" yorumunda bulunmuşlardı. Dönemin Belediye Başkanı İlhami Ortekin"in talimatı ile 01-31 Mart tarihleri arasında ücretsiz hizmet veren teleferik seçimlerin ardından ücretli olarak hizmet verecek idi. Ancak seçimler bitti, teleferik ile ilgili sorun ve tartışmalar bitmedi. Önceki gün mazbatasını aldıktan sonra Aydın Belediyesi"nde görevi devralan Özlem Çerçioğlu, "Eğitimi yetersiz kişilerce çalıştırıldığı" gerekçesiyle teleferik seferlerini iptal ettirdi. Bu arda teleferiği yapan firmanın alacakları ile ilgili de firma yetkilileri ile görüşüp sorunu çözeceklerini belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2009, 07:46

banner69

banner68