banner313

Çerçioğlu sevindirdi

Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Aydın’da yaşayan 11 yaşındaki spastik engelli Dürdane Önder’e çocuk arabası hediye etti.

Çerçioğlu sevindirdi
banner296

Dürdane Önder"in annesi Nazmiye Önder, daha önce Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu"ndan bir çocuk arabası talep etmişti.
Belediye Encümen Salonu"nda yapılan Engelliler Komisyonu toplantısında çocuk arabasını ev hanımı Nazmiye Önder"e teslim eden Başkan Çerçioğlu, engellilerin sorunlarını yakından takip ettiklerini ve mümkün olduğunca çözüme kavuşturmaya çalıştıklarını söyledi.
Engellilerin toplumsal yaşama katılmada sıkıntı yaşadığını, bunu aşmak için Aydın Belediyesi olarak çeşitli çalışmalar sürdürdüklerini belirten Çerçioğlu, Spastik engelli olan Dürdane"nin annesinin eskiyen çocuk arabasının yerine yenisini talep ettiğini kaydederken; “Acilen çözümlenmesi gereken bir konu olduğu için arabayı ilk engelli komisyonu toplantımızda teslim etmeyi uygun gördük. Engellilerimizin sorunlarını öncelikli olarak çözüyoruz” şeklinde konuştu.
Spastik engelli olan Dürdane"nin annesi Nazmiye Önder ise Başkan Çerçioğlu"na teşekkürlerini ileterek, “Ev dışındaki ihtiyaçlarımı görmek ve kızımı dışarıya çıkarmak için bu araba çok gerekliydi. Çok sevindik” dedi.

Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2010, 16:59
banner218
google-site-verification=XM_gwNkBaKM19LDHoKaTOmBzvkdlKwOdKMcUtov1R-k