banner158
banner218

Caminin kubbesi yapıldı

Aydın Yenipazar ilçesine bağlı Karacaören köyünde 1990’lı yıllarda yapılmış ve atıl vaziyetteki Yeni Caminin kubbesi, ilçe müftülüğünün girişimleri ile kaplandı.

Caminin kubbesi yapıldı
banner216

Cami yapıldıktan sonra derneğinin fesih edilmesi neticesi caminin kubbesi yapılmadığı için cami atıl vaziyette kalmıştı. Camii"nin kadrosunun kurulmasının ardından yeniden kurulan dernek sayesinden İlçe Müftülüğünün ve vatandaşların katkılarıyla Karacaören Köyü Yeni Camiinin kubbe kaplamaları gerçekleştirilerek ibadete açıldı.
İlçe Müftüsü Mustafa Aydın konuyla ilgili yaptığı açıklamasında; “Caminin taban tahtaları da yoktu vatandaşlarımız beton üzerinde serili olan halıların üzerinde namazlarını kılmaktaydı. Hayırsever vatandaşlarımız derneğin kurulmasının ardından harekete geçmesi suretiyle cami yeniden elden geçirildi ve eksikleri giderildi. İlçeye 12 kilometre uzaklıktaki 650 nüfuslu Karacaören Köyü Yeni Caminin alt katında, 5 köyün Merkezi durumunda bir köy olması sebebiyle kız Kur"an Kursu açmak için de çalışmalarımız devam etmektedir Allah nasip ederse bu kursu 2010-2011 eğitim öğretim yılına yetiştirmeyi düşünüyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2010, 14:13