banner158

Bunu izlemeden saçlarınızı kesmeyin! Saç kesim numaraları!

Bunu izlemeden saçlarınızı kesmeyin! Saç kesim numaraları!
banner152


Koronavirüs yüzünden evde kaldığımız bugünlerde saçlarımızı kesmek için iş başa düştü. Bir süre kapalı kalan berberler ve kuaförler sonradan açılsa da evde saç kesmeye alışanlar bunu devam ettirecek gibi görünüyor. 

Ancak evde saçlarımızı keserken kafa karıştıran bir sorunla karşılaşabilirsiniz: Numara meselesi. 3 numara kesmek demek kaç mm ya da cm'ye karşılık geliyor. bizim 3 farklı saç kesim cihazını deneyimlerken yaşadığımız en büyük sorun bu oldu. Bu sorunu anlatmak ve bu işi ilk kez deneyeceklere fikir vermesi açısından bir video hazırladık.  

Geçtiğimiz günlerde kanalımızda ikisi Remington biri de Arzum marka olan 3 farklı tıraş makinesi ile saçlarımızı kesmiştik. O süreçte kullandığımız ürünlerin üzerindeki mm değerleri kafamızı karıştırmıştı. Örneğin halk arasında '3 numara' olarak bilinen değerin 3 mm olduğunu düşünüp saçlarımızı kesmeyi denedik. Ancak yaptığımız araştırmalarda bu değerlerin farklı olduğunu öğrendik. Eh biz öğrenince sizlere de bu bilgiyi aktarmak için bir video çekelim ve bu bilgiyi paylaşalım istedik.

Numara olarak tabir edilen bu rakamlar aslında bir ölçüm birimi olan ve 2.54 cm'e karşılık gelen inç değerinin farklı oranlardaki karşılığı. Aşağıda göreceğiniz tablo ile hangi numaranın kaç inç ve kaç mm'ye karşılık geldiğini siz de öğreneceksiniz.İşte saç kesim numaraları ile ilgili detayların yer aldığı videomuz:

Teknolojioku YouTube kanalımıza abone olmayı  ve videolarımızı beğenmeyi unutmayın.