banner339
banner274

Bu olmazsa Windows 11 kuramazsınız: TPM 2.0

Bu videomuzda Windows 11'i bilgisayarınıza kurabilmek için gerekli olan TPM 2.0 (Trusted Platform Module - Güvenilir Platform Modülü) özelliğinin detaylarını anlatıyoruz.

Bu olmazsa Windows 11 kuramazsınız: TPM 2.0
banner475


Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Aydınpost'a abone olun

Aydınpost'a Google News'te abone olun

Geçtiğimiz aylarda duyurulan Windows 11, 5 Ekim'den itibaren kullanıma sunulacak. Windows 10'lu bir bilgisayara sahip olanlar bu işletim sistemine ücretsiz güncelleme yapabilecek. 

Ancak bilgisayarında Windows 10 olup yeni işletim sistemine geçmek isteyenlerin işlemcilerinin TMP 2.0 desteğine sahip olması gerekiyor. Son 5-6 yılda üretilen işlemcilerin neredeyse tamamında bu destek bulunuyor. 

Ancak bazı üreticiler geçmişte TPM 2.0 desteğini yazılımsal olarak kapalı tutmayı tercih ettiler. Bu özelliği kapalı olanlar Windows 11'i bilgisayarlarına kurmak istediklerinde hata mesajı ile karşılaşıyorlar.

Biz de bu videomuzda bu özelliğin hangi işlemcilerde bulunduğunu ve gerekli kontrolleri nasıl yapabileceğinizi anlatıyoruz.  

TPM 2.0 destekleyen Intel işlemcilerin listesine buradan, TPM 2.0 destekleyen AMD işlemcilerin listesine ise buradan ulaşabilirsiniz. 

YouTube kanalımızda yayınlanan videoyu aşağıda izleyebilirsiniz:

Büyüyen Teknolojioku ailesine katkıda bulunmak için YouTube kanalımıza abone olmayı  ve videolarımızı beğenmeyi unutmayın. Desteğiniz bizim için önemli ve bu tarz destekler size daha fazla içerik üretmek için bize motivasyon sağlıyor.  
banner218