banner158
banner218

Bu fiyatlar ne Samsung! Ayıptır!

Bu fiyatlar ne Samsung! Ayıptır!
banner216


Samsung bir süredir geliştirme aşamasında olan yeni Note modellerini sonunda tanıttı. Galaxy Note 20 ve Note 20 Ultra geçtiğimiz gün gerçekleşen etkinlikte ortaya çıktı. Dilerseniz bu telefonların özelliklerine ve tüm detaylarına aşağıdaki haber linklerinden göz atabilirsiniz.

Gelelim Samsung’un Türkiye için belirlediği fiyat etiketlerine. Güney Koreli üretici Galaxy Note 20 için 9299 TL, Note 20 Ultra modeli içinse 12.999 TL’lik etiket belirledi. Peki bu fiyatlar normal mi? Yani yeni Note modelleri için bu kadar para vermeye değer mi?

Cevap aslında son derece net. Tabi ki değmez. Samsung yine fiyat tarafında yüksekten uçuyor. Sonuçta Note 20 modelleri selefi modellerden çok da yetenekli değil. Yani Note 20 ile Note 10 arasında öyle muazzam farklılıklar bulunmuyor.Açıkçası Android tarafında katlanabilir ekran özelliğine bile sahip olmayan bir modelin bu kadar yüksek bir etiketle satışa çıkması tam bir fiyaskodur. Güney Koreli üreticinin son dönemde müşteri kitlesini büyük oranda yitirmesine şaşırmamalı.

Muhtemelen Samsung bu fiyatlarla Türkiye’de Note 20 modeli falan da satamaz. Satsa da bunların sayısı belli bir sınırı geçemez. Bu iş öyle YouTube fenomenlerine telefon gönderip, reklam yapmakla olmuyor. Milyonlar kazanıp da bu telefon çok iyi, bunu alın diyenlerin lafıyla da kimse kalkıp bir telefona 12.999 TL vermeyecektir. Uyan Samsung. Burası Türkiye. Burada asgari ücret belli. Memurların aldığı ücret belli. YouTube fenomenleriyle reklam yapana kadar Xiaomi gibi reklamsız bir şekilde fiyatlarını aşağıya çek. Belki o zaman bir şansın olabilir.