banner339
banner274

Belediyeye kadın eli değecek

Günlerdir herkesin sonucunu merakla beklediği 29 Mart yerel seçimleri bugün tamamlandı.

Belediyeye kadın eli değecek
banner401
banner427

AYDINPOST ÖZEL - Aydın merkezde büyük bir çekişmey esahne olan yerel seçimler dolayısıyla CHP ve AKP'nin kıyasıya mücadelesine MHP de ortak oldu.
Katılımın yüksek olduğu yerel seçim dolayısıyla siyasi partiler arasında tatlı bir yarış yaşanırken, zaman zaman gergin anlar da göze çarptı.
Cumhuriyet Halk Partisi'nden 2002 erken genel seçimlerinde 4. sıradan milletvekili seçilen Özlem Çerçioğlu, 29 Mart yerel seçimleri için Aydın Belediye Başkanlığı'na aday olmuştu.
CHP'de büyük yankı uyandıran adaylık sonrasında Özlem Çerçioğlu tüm hızıyla çalışmalarına yoğunlaşıp, kamuoyunun da takdirini kazanmayı başardı.
Bugün gerçekleştirilen yerel seçim sonuçlarına göre de Aydın merkezde seçimin galibi CHP oldu. Özlem Çerçioğlu da Aydın'ın tarihindeki ilk bayan belediye başkanı ünvanını da kazandı.

Bayanların favori adayıydı
CHP adayı Çerçioğlu, seçim sürecinde solun tek güçlü ismi olması ve bayan olma özelliğiyle dikkat çekti. Aydınlı kadınların yoğun destek verdiği Çerçioğlu'nun toplantılarına da bayanların ilgisi çok fazla olmuştu.

Özlem Çerçioğlu kimdir?
11 Ağustos 1968'de Aydın Nazilli'de doğdu. Babasının adı Halil, annesinin adı Birsen'dir. Sanayici; Selçuk Üniversitesi'ni bitirdi. Özel sektörde (Newyork) Müşteri İlişkileri Departmanı'nda Halkla İlişkiler ve Müşteri İlişkileri Müdürü olarak görev yaptı. Sanayici olarak çalıştı. 22. Dönem Aydın Milletvekili. İngilizce bilen Çerçioğlu, evli ve 2 çocuk annesidir.

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2009, 23:51
banner218