banner158

Belediyeden bir ilk!

Aydın Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü su kalitesinin analiz ve tahlillerinin yapılacağı 20 adet su numune alma kabini oluşturdu. Bu uygulamanın Türkiye’de bir ilk olduğu ifade edildi.

Belediyeden bir ilk!

Bu yeni uygulamayla Aydın"ın çeşitli noktalarında oluşturulan kabinlerden belediye ekipleri ve İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri günlük numuneler alarak su kalitesini test ediyor.
Konuyla ilgili açıklama yapan Aydın Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürü Hakan Olkaç, son yıllarda vatandaşın gönül rahatlığıyla içebileceği kalitede su verdiklerini kaydederek, “Daha önce çeşitli ev ve işyerlerinden numuneler alıyorduk. Ancak, bina içi tesisatların eski oluşu veya sağlıksız oluşu nedeniyle tahlil sonuçları değişken veriler gösteriyordu. Bunu önlemek amacıyla ve kentin tüm bölgelerini kontrol altında tutmak amacıyla 20 ayrı noktada kabin oluşturduk. Kilitli olan bu kabinlerin birer anahtarını da İl Sağlık Müdürlüğü"ne teslim ettik. Onlar da diledikleri zaman numune alarak rutin kontrollerini yapabilecekler. ISO9001 kalite belgesine sahip suyumuz yeni yöntemimizle daha iyi denetlenecektir. Şu anda Aydın kentine verdiğimiz suyumuz son derece kaliteli ve memba suyu kalitesinde içilebilir niteliktedir. Aydın halkı evlerinde çeşmelerinden akan suyu gönül rahatlığıyla içebilir. Gerektiğinde İzmir İl Hıfzısıhha Müdürlüğü"ne de numune gönderilerek daha doğru veri elde etmemiz sağlanıyor” dedi.

Güncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2010, 11:39
banner192