banner339
banner274

Başkanın buruk sevinci

Türkiye’de milyonlarca kişinin heyecanla beklediği 29 Mart yerel seçimleri, kazanan bir çok kişiyi sevindirirken, Aydın’ın İncirliova ilçesinde kazanan aday sevinçle hüznü aynı anda yaşadı.

Başkanın buruk sevinci
banner401
banner427

İncirliova"nın bayan belediye başkanı Fadime Orbay, seçilince eşinin mezarına gidip dua etti.
İncirliova Belediye Başkanı iken yakalandığı amansız hastalığa yenik düşerek 2 yıl önce hayatını kaybeden Yahya Orbay"ın eşi Fadime Orbay, eşinin yarım bıraktığı projeleri tamamlamak için çıktığı adaylık yarışında başkan seçildi. Buruk bir sevinç yaşayan Fadime Orbay, seçim sonuçları açıklanınca mazbatasını almadan eşinin mezarına gidip hem dua etti, hem buruk sevincini eşiyle paylaştı.
Hemen hemen her belediyede başkanlık yarışından başarı ile çıkan aday ve parti bu zaferi çeşitli şekillerde kutlarken, İncirliova"da bu kutlama adeta mezarlıkta yapıldı. İlçe Seçim Kurulu tarafından resmi sonuçların açıklanmasının ardından, vefat eden eşinin yerine seçilen Fadime Orbay, CHP ilçe binasında yürüyerek mezarlığa gitti. İlçenin yeni başkanı Fadime Orbay"a Yahya Orbay"ın yerine başkanlık görevini yürüten Vahit Dede, CHP İlçe başkanı Hüseyin Kocabıyık, belediye meclis üyeleri ve partililer eşlik etti.

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2009, 11:15
banner218