banner339
banner274

Başkandan pazarcıya teşekkür

Söke Belediyesi Gelirler Müdürlüğü ve Zabıta Müdürlüğü tarafından geçtiğimiz günlerde yapılan pazaryerleri yeniden borç yapılandırması uygulaması ile ilgili açıklama yapan Söke Belediye Başkanı Necdet Özekmekçi, yükümlülüğünü yerine getiren pazarcı esnafı

banner362
Başkandan pazarcıya teşekkür
banner328

Yapılan pazaryeri borç yapılandırması ile 566 Bin TL tahsilat yapıldığı öğrenildi.
Haziran ayı itibariyle pazaryerlerinden Söke Belediyesi"nin toplam 1 milyon 677 bin TL alacaklı olduğunu belirten Söke Belediye Başkanı Necdet Özekmekçi, pazarcı esnafına 4 eşit taksitli yeniden yapılandırma ile pazarcıların borçlarına kolaylık getirildiğini ifade etti. Yeniden yapılandırma uygulamasında 84 pazarcının borçlarını tamamen sıfırladığı belirtildi.
Esnafın içinde bulunduğu ekonomik şartlar ve zorlukları bildiklerini ancak belediyelerin de tahakkuk eden borçları tahsil etmek zorunda olduğunu belirten Söke Belediye Başkanı Necdet Özekmekçi, alacakların alınmayacağı yönünde çıkan dedikoduları yalanladı. Ne Belediye Başkanı olarak kendisinin ne encümenin ne de belediye meclisinin alacakları almama gibi bir yetkisi olmadığını ifade eden Söke Belediye Başkanı Necdet Özekmekçi; “Tahakkuka girmiş her borcu tahsil etmek bizim görevimiz. Tahsilat konusunda son üç yıldır biraz zayıf kaldık. Bu yüzden tahsilatların yapılması konusunda denetlemeye gelen müfettişler uyarılarda bulunuyor” dedi.
Başkan Özekmekçi, pazaryeri fiyatlarının ilk olarak 80 TL belirlendiğini daha sonra bu fiyatın Söke Belediye Meclisi tarafından 55 TL"ye çekildiğini hatırlattı. Başkan Özekmeki, belediyeye karşı yükümlülüğünü yerine getiren ve anlayışlı davranan pazarcı esnafına teşekkür ederken, başarılı bir uygulama gerçekleştiren belediye gelirler ve zabıta müdürlüğü personeline de teşekkür etmeyi unutmadı.

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2010, 18:48
banner218

banner344

banner343

google-site-verification=XM_gwNkBaKM19LDHoKaTOmBzvkdlKwOdKMcUtov1R-k