banner339
banner313

Başkan henüz belirlenemedi

Koçarlı'da belediye başkanlığı seçimleri adeta arap saçına döndü. İlçe seçim kurulu itirazlar nedeniyle henüz resmi sonuçları açıklayamadı.

Başkan henüz belirlenemedi
banner401
banner427

Şu anda resmi olamayan sonuçlara göre en fazla oyu alan AK Parti"nin adayı Nedim Kaplan 1381 oy alırken, CHP"nin adayı ve mevcut Belediye başkanı Cengiz Şen 1377 oy aldı. DP adayı Erdinç Bosnalı ise 1374 oy aldı.
2 gündür devam eden sayımlara rağmen İlçe Seçim Kurulu henüz belediye başkanını resmi olarak açıklayamadı. Dün akşam AK Parti seçim zaferi kutladı. Ancak adayların birbirine çok yakın oy alması nedeniyle seçimi kaybeden CHP ve DP seçim sonuçlarını itiraz etti. İtiraz üzerine ilçe seçim kurulunda oylar tekrar sayıldı. İkinci sayımda AK Parti adayı Kaplan"ın oyu 1382"ye, CHP Adayı Cengiz Şen"in oyu ise 1380"e DP Adayı Erdinç Bosnalı"nın oyu ise 1375"e yükseldi.
İlçe Seçim Kurulu resmi sonuçları açıklayacak iken, seçimi 2 oyla kaybeden CHP sonuçları tekrar itiraz etti. 7 ayrı itiraz dilekçesi nedeniyle İlçe Seçim Kurulu sonuçları açıklayamadı ve oylar yeniden sayılmaya başlandı. İlçede gergin bekleyiş devam ediyor.
Bu arda ilçede yaşanan gerginlik nedeniyle güvenlik güçleri ilçe merkezinde güvenlik önlemlerini artırdı.

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2009, 16:57
banner218