banner158
banner218

Azap Gölü'ne inceleme

Sürekli olarak artan kirlilik ve balık ölümleriyle gündeme gelen Söke’de Azap Gölü’nde Aydın İl Genel Meclis üyeleri tarafından inceleme yapıldı. İl Genel Meclis Üyeleri, Azap Gölü’nün bulunduğu Yeşilköy’e giderek gölde inceleme yaptı ve köy halkının so

Azap Gölü'ne inceleme
banner216

Aydın İl Genel Meclisi Çevre ve Sağlık Komisyonu Başkan ve üyeleri, Köylere Hizmet Götürme Komisyonu Başkanı Kazım Er, Çevre ve Orman ile Tarım iİl müdürlüklerinden birer uzmanın yer aldığı heyet, Gazap gölündeki incelemenin ardından, Yeşilköy Muhtarı ve köylülerle toplantı yaptı.
İnceleme gezisine katılan Kuşadası Ekosistemi Koruma ve Doğa Sevenler Derneği (EKODOSD) Başkanı Bahattin Sürücü, Azap Gölü'nün sorunları 2004 yılından beri sürekli takip ettiklerini belirterek, bugün gelinen noktanın hiç de iç acıcı bu yana takip ettiklerini söyledi. Sürücü, "SDÜ işbirliğiyle yaptığımız çalışmalarımız var. Gölde mayıs ayından bu yana gelişen olumsuzlukları kayıt altına alıyoruz ve bilim insanlarıyla paylaşıyoruz. Bu olumsuz durumların neden kaynaklandığı konusu, DNA çalışmalarının sonucundaki raporla yayınlanacak ancak bu süre içinde gölle yakın ilişkisi olan insa ve hayvanların, sağlık yönünden kontrollerinin yapılması gerekiyor" dedi.
Dernek Başkanı Sürücü, konuşmasının ardından Aydın İl Genel Meclisi üyelerine Azap Gölü'nün problemlerini içeren bir raporla birlikte bugüne kadar gölde kaydettikleri görüntülere ait bir CD verdi.

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2010, 17:31