banner158

Aydın'ın rekabet gücü yok!

Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) Genel Sekreteri Mehmet Ali Aydıner, İl Genel Meclisi Toplantısı’nda GEKA hakkında sunum yaptı.

Aydın'ın rekabet gücü yok!
banner152

Aydıner, sunumda GEKA"nın kuruluş amacını, yapısını, vereceği kredileri ve projelerini anlattı. İl Genel Meclisi üyeleri sunuma büyük ilgi gösterirken, Meclis Salonundaki parti sıraları doldu. Aydıner sunumda, “Ekonomik hareketi, canlılığı sağlamak, kalkınmayı teşvik etmek için kurulduk. Denizli merkezli olarak çalışacağız. Aydın ve Muğla"da da Yatırım Destek Ofisleri kuracağız” dedi.

“AYDIN"IN REKABET GÜCÜ YOK”
"Bu yıl 20 Milyon TL geri dönüşsüz hibe kredileri vereceğiz" diyen Aydıner “Ben de sizler gibi Aydınlıyım. Aydınlı olarak ekonomimize baktığımda büyük bir potansiyelin var olduğunu ancak rekabet gücümüzün olmadığını görüyorum” dedi. Bütçe doğrultusunda küçük ve orta ölçekli kurumlarla çalışacaklarını belirten Aydıner; “Açılacak olan Yatırım Destek Ofisi"ne herkesi bekliyoruz. Sadece proje ve hibe kredisi için değil, ücretsiz danışmanlık hizmetleri de verebiliyoruz. 20 Milyon TL"lik hibe kredimizden vergi ve SSK borcu olanlar yararlanamıyor” diye konuştu. İl Genel Meclisi Üyeleri"nin sorularını cevaplayan Aydıner, kendisine yöneltilen bazı siyasi sorulara cevap vermekten kaçındı.iha

Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2010, 14:13