banner239
banner218

Aydın HAS Parti'den Erbaş açıklaması

HAS Parti Aydın İl Başkanı Ahmet Kürşat Uğur, ismi HAS Parti’yle birlikte anılan Sökeli Mehmet Emin Erbaş’ın şuanda partide her hangi bir görevinin bulunmadığını belirtti.

Aydın HAS Parti'den Erbaş açıklaması

Bilindiği gibi; Aydın'ın Söke ilçesinde kuyumculukla uğraşan, 2009 yerel seçimlerinde Saadet Partisi'nin belediye başkanı adayı ve 2011 genel seçimlerinde ise HAS Parti 2'nci sıra Aydın milletvekili adayı olan Mehmet Emin Erbaş’tan haber alınamaması üzerine Erbaş’ın piyasaya yüklü miktarda borcu olduğu iddia edilmişti.
Erbaş’ile ilgili olarak basın organlarında yer alan haberlerin ardından bir açıklama yapan HAS Parti Aydın Başkanı Ahmet Kürşat Uğur, “Geçen günlerde yerel basında ve yaygın basında adı HAS Parti Söke İlçe Başkanı olarak anılan Mehmet Emin Erbaş, 2011 yılında yapılan milletvekili genel seçimlerinde adaylık sebebi ile Kurucu İlçe Başkanlığı görevinden istifa etmiş olup şu anda resmi olarak bir partimizde her hangi bir görevi bulunmamaktadır. HAS Parti Söke İlçe Teşkilatı’nda şu an yeniden yapılanma sürecine devam etmekte olup önümüzdeki günlerde yeni yönetim kamuoyuna açıklanacaktır” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2012, 12:05
banner230