banner4

Aydın'da turizm etkinlikleri

Ülke genelinde değişik etkinliklerle kutlanan Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında bu yıl Aydın’da ilk defa bisiklet şenliği düzenlendi.

Aydın'da turizm etkinlikleri
banner8

Özellikle çocukların yoğun ilgi gösterdiği şenliğe Kültür ve Turizm Müdürü Nuri Aktakka da bisikleti ile katıldı.
Sabah saat 09.30"da kemer meydanında bisikletleri ile toplanan onlarca kişi, marşlar eşliğinde Gazi Bulvarı üzerinden, Menderes Bulvarını turlayarak Atatürk Meydanı"na geldiler. Meydanda toplanan tüm bisikletlilere Gençlik Spor İl Müdürlüğü tarafından katılım belgesi verilirken, grubun içerisindeki en yaşlı sporculara da İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından hediye verildi.
Turizm Haftası etkinlikleri çerçevesinde bu yıl ilk defa bisiklet şenliği düzenlediklerini ve bu etkinliğin bundan sonra geleneksel hale getirileceğini kaydeden Aydın İl Kültür ve Turizm Müdürü Nuri Aktakka, “Turizmin her dalında gelişme olması amacıyla bisiklet şenliği düzenledik. Bu etkinliğin bundan sonra gelişerek devam etmesini sağlayacağız. İlk olmasına rağmen ciddi ilgi gördü. Ve çok sayıda vatandaşımız katılım sağladı. Aydın"da bisiklet sporu ve spor turizminin gelişmesini sağlayacağız” dedi.
Atatürk Meydanı"nda Anıt önünde toplanan bisikletliler daha sonra günün anısına hatırqa fotoğrafı çektirdiler.

Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2009, 21:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER