banner339
banner274

Aydın'da tefeci operasyonu

Aydın’da polisin düzenlediği operasyonda senet karşılığı borç veren ancak ödemesi yapılan senetleri ödenmemiş gibi işleme koyan 2 şüpheli yakalandı.

Aydın'da tefeci operasyonu
banner401
banner427

Edinilen bilgiye göre; önceki gün Aydın İl Emniyet Müdürlüğüne müracaat eden M.C. isimli şahıs, E.İ. isimli şüpheliden senet karşılığı borç para aldığını, senetleri gününde ödemesine rağmen senetleri geri alamadığını, E.İ"nin kendisini darp ettiği, bugüne kadar korktuğu için şikayetçi olmadığı ancak hakkında haciz işlemi başlatıldığını iddia ederek şüphelilerden şikayetçi oldu.

Alınan arama kararına istinaden E.İ"nin evinde yapılan aramada toplam 17 adet 28 bin 715 TL değerinde dolu senet, 1 adet boş senet, alacak verecek hesaplarının kayıtlı olduğu bir adet okul defteri, 1 adet tabanca ve bu tabancaya ait 93 adet dolu fişek ele geçirildi. Olayla ilgisi olduğu iddia edilen A.Y. isimli şüphelinin evinde yapılan aramalarda da 3 adet boş senet ele geçirildi.

Olayla ilgili olarak E.İ. isimli şüpheli gözaltına alındı. İfadesinin alınmasının ardından adli makamlara sevk edilen şüpheli, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor./iha

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2009, 16:07
banner218