banner158

Aydın'da karne heyecanı

Türkiye genelinde olduğu gibi Aydın’da binlerce öğrenci karne sevinci yaşadı.

Aydın'da karne heyecanı

Aydın"da 2009-2010 eğitim-öğretim yılında 174 bin 895 öğrenci karne alırken, Aydın valisi Hüseyin Avni Coş ve Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, bir okulda karne dağıtım törenine katılarak öğrencilerin karnelerini kendileri dağıttılar.
Aydın Ticaret Odası İlköğretim Okulunda düzenlenen törene Aydın Valisi Hüseyin Avni Coş, Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Emniyet Müdürü Tacettin Kurt, Ticaret Odası Başkanı İsmail Hakkı Dokuzlu, veliler ve öğrenciler katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı"nın okunmasıyla başlayan törende konuşan Aydın Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Dindar, 2009- 2010 eğitim yılını değerlendirdi. Aydın"ın eğitim kamuoyunca takip edilen bir il olduğunu belirten Dindar, “Eğitim ilk olarak ailede başlar. Okullar, aile iletişimi kuran kurumlardır. Bugün verilen karnelerde çocuklarımızın ders durumunu göstermekle birlikte ailelerimizin de durumunu göstermekte. Unutulmaması gerekir ki karneler çocuklarımızın kişilik ölçüsü değil, okuldaki derslerinin durumunu gösteriyor. Aydın"da bu yıl okul öncesi, ilköretim ve ortaöğretim olmak üzere 174 bin 895 öğrencimize karne veriyoruz” dedi.

TATİLİNİZİ KİTAP OKUYARAK GEÇİRİN
Törende konuşan Aydın Valisi Hüseyin Avni Coş ise Aydın"ın eğitim konusunda zirvedeki yerini koruması gerektiğini söyledi. Öğrencileri tatillerini kitap okuyarak geçirmesini isteyen Vali Coş, “Aydın ili olarak eğitim konusunda başarılı bir iliz. Ve yıldır zirvede yer alıyoruz. Eğitimde seviyemizi koruyabilmemiz ve zirvedeki yerimizi sağlamlaştırabilmemiz için çalışmak zorundayız, Mustafa Kemal Atatürk"ün göstermiş olduğu çağdaş uygarlık seviyesi hedefini aşmamız için her geçen gün daha da çok çalışmalıyız. O nedenle siz sevgili öğrencilerimizin tatilinizi bol bol kitap okuyarak geçirin” dedi.
Törende konuşmaların ardından Aydın Ticaret Odası İlköğretim Okulunda birinci olan öğrencilere karneleri, ve madalyaları Vali Hüseyin Avni Coş ve Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu tarafından verildi.

VALİ KİTAP OKUYANA ÖDÜLLENDİRECEK
Tören sonunda sınıflarda karne dağıtımına da katılan Vali Hüseyin Avni Coş, öğrencilerden kitap okuma sözü istedi. Öğrencilerin kitap okuma sözü vermesi üzerine gelecek yıl tekrar geleceğini ve kitap okuyan öğrencileri ödüllendireceğini kaydetti. Vali Hüseyin Avni Coş"un elinden karnelerini alan öğrenciler karneleriyle birlikte Vali Coş"la günün ansına hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2010, 19:48
banner192