banner158

Atatürk'ün Kuşadası'na gelişinin 88. yıldönümü kutlandı

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Kuşadası'na gelişinin 88’inci yıldönümü, bugün gerçekleştirilen törenlerle kutlanıyor.

Atatürk'ün Kuşadası'na gelişinin 88. yıldönümü kutlandı

Kuşadası Kaymakamı Mustafa Esen, Kuşadası Garnizon Vekili Bülent Şahin, Kuşadası Belediye Başkanı M. Esat Altungün, Kuşadası Başsavcısı Hakan Ören, Kuşadası İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Türkkan, daire amirleri ve siyasi parti temsilcileri ile öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaşın da katıldığı törenler, saat 10.30'da Atatürk'ün Kuşadası'na ilk girdiği yer olan Gazibeğendi tepesinde başladı.
Gazibeğendi'de buluşan Kuşadalılar, Atatürk'ün Kuşadası'na gelişinin 88’inci yılı anısına şehir merkezi'ndeki Atatürk Anıtı'na kadar yürüdüler. Renkli görüntülere sahne olan yürüyüşün ardından, Atatürk anıtı önünde çelenk koyma töreni yapıldı ve saygı duruşunda bulunuldu. Törende konuşan Kuşadası Kaymakamı Mustafa Esen, Ulu Önder Atatürk'ün Kuşadası'na da uğradığı Anadolu gezilerinin asıl nedeninin ülkeyi çağdaşlık ve uygar medeniyetler düzeyine ulaştırma girişimi olduğunu söyledi. Kaymakam Esen, “Bu anlamlı gün, bizlere Cumhuriyetimizin ve Ulu Önderimizin değerini daha da belirgin şekilde ortaya koyuyor. Bize teslim edilen bayrağı hep birlikte ileriye götürmek için daha da çok çalışmalıyız. Her zaman mensubu olmaktan dolayı büyük onur, kıvanç ve şeref duyduğumuz bu cumhuriyetin, büyük Türk devletinin mensupları olarak, bir defa daha hepinizin adına devletimizin kurucusuna minnet, şükran ve saygılarımızı sunuyorum” dedi.

20120209ay516826_05.jpg

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2012, 16:50
banner192