banner116
banner92

Atatürk İlköğretim Okulu'na "Beslenme Dostu Okul" sertifikası

Didim Atatürk İlköğretim Okulu, Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığının desteklediği “Beslenme Dostu Okul” projesi kapsamında belirlenen standartları yerine getirerek sertifika almaya hak kazandı.

Atatürk İlköğretim Okulu'na
banner94
banner26

Atatürk İlköğretim Okulu “Beslenme dostu okul” projesi kapsamında sertifika almaya hak kazandı. Geçtiğimiz yıl başlatılan ve Milli Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı'nın birlikte yürüttüğü “Beslenme Dostu Okul” projesi sosyal sorumluluk ve öğrenci sağlığın ön planda tutulması hedeflendi. Proje kapsamında okul bünyesinde “Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Yaşam Ekibi” kurulurken okul öğretmen ve öğrencilere diyetisyenler tarafından seminerler verildi. Projenin ilke ve sloganları “Obezite’ye Hayır, Sağlıklı Beslen Hareketli Yaşa, Minimum hastalık riski Maksimum sağlık, Sütü seviyorum her gün içiyorum” gibi sözler tercih edilirken Dünya Süt Gününde öğrencilere ücretsiz süt dağıtımı yapılmıştı.
Proje uygun şekilde tamamladıklarını belirten Okul Müdürü Adem Koçer “Yapılan denetimler sonucunda sertifikayı almaya hak kazandık. Proje de belirtildiği gibi amacımız sağlıklı nesillerin yetişmesi ve biz de bu anlamda bunu okulumuzda sağlamayı planlıyoruz” dedi.
Sertifikanın 3 yıllık geçerlilik süresi olduğu ve denetimlerin her yıl yapılacağı öğrenildi. 

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2012, 17:01
banner118