banner4

Astis genel kurulu yapıldı

ASTİS kooperatifinin olağan genel kurul toplantısı bugün yapıldı.

Astis genel kurulu yapıldı
banner26

HABERİN VİDEOSUNU İZLEYİN


AYDINPOST AYDIN MERKEZ-ASTİS kooperatifinin olağan genel kurul toplantısı bugün yapıldı.
Kooperatife ait binalarda gerçekleştirilen genel kurul toplantısına kooperatif üyeleri büyük ilgi gösterirken, Aydın'ın yeni belediye başkanı Özlem Çerçioğlu'nun çelenk yolladığı görüldü.
Kooperatif üyelerini mali açıdan bilgiler veren ASTİS yönetim kurulu, üyelerin sorularını da yanıtladı.
Genel kurulda konuşan ASTİS yönetim kurulu Başkanı Mustafa Saylı, "Aydınspor kulübünden alacağımız devam ediyor. 110 milyar liralık alacağımız vardı biliyorsunuz. Hatta bu konuda Esnaf Odaları Başkanı Hulisi Akşit 7 yıl hapis cezası almıştı. Fakat sonrasında temyiz dolayısıyla ceza yürürlüğe girmedi. Bizler de bu arada Yargıtay'a mektupla bu dosyanın akibetini sorduk. Sırası gelince değerlendirilecek yanıtını aldık. Davanın yeniden görülmesi hususunda karar kesinleşti. Sözkonusu davada Yüksel Yalova'nın da dinlenmesine karar verildiği açıklandı. Kim kime ne kadar para verdi, kim ne kadar aldı, zimmete geçen para var mı, varsa ne kadar bunların tamamı araştırılacak tekrar. Fakat belirtelim ki bu davada zaman aşımı riski bulunuyor" dedi.
Yerel seçimler dolayısıyla hiçbir başkan adayının peşinde koşmadıklarını ifade eden Başkan Saylı, "Biz sadece vatandaşlık hakkımızı kullandık. Kooperatifimiz için onların yapması gerekenleri talep ettik. Bunları yapsın yeterli zaten. Tüm adaylarla görüştük. Seçimi kazanan Özlem Hanım da kooperatif için elinden geleni yapacağını söylemişti. İlhami Ortekin ile de uyumlu bir dönem geçirdik. Biz kooperatif üyelerimin hakkını korumak ve işlerin hızlı bir şekilde yürümesi için çalışıyoruz" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2009, 15:04

banner74

banner73