banner339
banner313

Apple'ın ardından Xiaomi de evde onarım sunmaya başlıyor

Evde onarım hizmeti sunan şirketler arasına bir yenisi daha ekleniyor. Buna göre Xiaomi de Apple gibi cihazları evde onarma hizmeti sunabilir. İşte detaylar.

Apple'ın ardından Xiaomi de evde onarım sunmaya başlıyor
banner475


Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Aydınpost'a abone olun

Aydınpost'a Google News'te abone olun

Geçen hafta Apple çok şaşırtıcı bir duyuru yaptı: şirket iPhone kullanıcılarının telefonlarını kendilerinin tamir etmesine olanak sağlayacaktı. Buna göre kullanıcılar telefonlarını evde kendileri tamir edecekti. Bununla ilgili akıllara takılan tek soru cihaz parçalarının fiyatı olmuştu.

Şimdi, Appe'ın ardından Xiaomi de evde onarım servisi sunacak gibi görünüyor. Resmi Xiaomi Hindistan Twitter hesabı, tam da böyle bir hizmete işaret ediyor gibi görünen bu tweet yayınladı.Açıkçası, duyuru evde Xiaomi onarımları hakkında net bir şey söylemiyor. Bununla birlikte, görüntünün “siz” ve “basitleştirilmiş hizmetler” kısmına yapılan vurgu, böyle bir programa güçlü bir şekilde atıfta bulunuyor diyebiliriz. Ayrıca, Xiaomi Apple'dan aldığı "ilhamlarla" tanınıyr. Bu nedenle Xiaomi'nin burada da Apple'ın ayak izlerini takip etmesi mantıklı olabilir. Bu gerçekleşirse, Xiaomi muhtemelen Apple'a yanıt olarak kendi programını sunan ilk Android OEM olacaktır. 
banner218